Havířov prohrával už po 55 vteřinách, na začátku 48. minuty to bylo již 0:4, přesto ještě dotáhli hosté duel senzačně do prodloužení. V něm však velký obrat nedokonali.

Domácí rozhodli divoký souboj v čase 63:27. Vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě potrestal Kořenek. „Bohužel jsme v prodloužení udělali technický faul a inkasovali. Do dalšího zápasu musíme některé věci zlepšit,“ řekl trenér Havířova Jiří Raszka.

„Měli jsme špatný vstup do zápasu, nejen výsledkově, ale i herně. Chyběl především důraz v osobních soubojích. Z toho jsme dostali dvě branky. Chyběl nám rychlý přechod do útoku, který je na tak úzkém hřišti stěžejní,“ vykládal kouč AZetu.

„Pak se hra srovnala a vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili a naopak soupeř navýšil své vedení na 4:0. V situaci, kdy už nám asi nikdo nevěřil, tým znovu ukázal, jak silný je. Škoda, že jsme to nedotáhli k obratu,“ litoval Jiří Raszka.

II. liga – 1. zápas čtvrtfinále play-off (středa 22. 3. 2023):

Vyškov – AZ Havířov 5:4 v prodl. (2:0, 2:0, 0:4 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Studený (Vašíček), 6. Snášel (Komínek, Weintritt), 27. Snášel (Komínek), 39. Vašíček z tr. stř., 64. Kořenek (Žižka, Dobiáš) – 48. Haas (Zdeněk, Tvrdý), 50. Apolenář (Haas, Dudáš), 51. Ćmiel (Apolenář), 59. Kratochvíl (Ćmiel). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc Dudáš (Havířov) sekání a trestné střílení. Využití: 1:1. Diváci: 220. Stav série: 1:0.

AZ Havířov: Štipčák (od 40. Šindelka) – Dudáš, Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz, Ščurek – Mrva, Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Apolenář, Ćmiel, Pastor – Midleton, Pavlík, Pawliczek. Trenér: Raszka.