Jak Olomouc, tak Karviná se v dosavadním průběhu play-off střetly vždy s favoritem, přesnějši řečeno lépe postaveným týmem po dlouhodobé části a pokaždé vyhrál „outsider“. Karvinští z vyřazovacího pavouka smetli třetí Porubu a první Malenovice, pátá Olomouc zase odklidila z cesty čtvrté Staré Brno a druhý Třinec. Pokud by mělo platit pravidlo, že se v sérii raduje vždy hůře umístěný tým po základní části, pak se mohou Karvinští radovat z postupu do baráže o extraligu.

„To je sice hezké, ale i soupeř ušel do finále kus cesty a má jistě kvalitní tým, když dokázal porazit Třinec i Brno. Budeme se na něj připravovat jak nejlépe to půjde a uvidíme,“ předkládá Martin Kurz svou vizi finálových bojů. Jako obvykle doplnil, že v současném složení má karvinský tým na to hrát i nejvyšší soutěž, natož první ligu. Kurz už před semifinálovou sérií Olomouce s Třincem předpovídal, že dál půjdou Hanáci. „Jednak hru Olomouce pozorně sleduji, a jednak jsem viděl v akci Třinec. Ve čtvrtfinále proti Hodonínu hrál spíše na náhodu. Navíc mu nevyšlo posílení o extraligové hokejisty Krále a Martynka. Proto mě nepřekvapilo, že postoupila nakonec Olomouc. Uvidíme, s čím na nás vyrukuje,“ hodnotil před víkendovými boji Kurz svého protviníka.

Vyhovuje karvinským hráčům fakt, že pokaždé začínají sérii na hřišti svého soka? „Zatím ano. Pokaždé jedeme k soupeři s tím, že se pokusíme minimálně jedno utkání vyhrát a vychází nám to. Doma sérii dokončíme a jdeme dál. V úvodních dvou domácích zápasech leží tíha zodpovědnosti spíše na našem soupeři, takže se nám hraje lépe,“ podotkl Kurz. Stejný vývoj série by Karvinští jistě brali i v duelu s Olomoucí.