Hokejbalisté Inteva mají jistotu postupu do baráže o extraligu. Loni skončili v prvoligovém finále na Malenovicích, které následně v extraligové baráži neuspěly. Jenže to nemohl kvůli trestu nastoupit hrající kouč Karvinských Martin Kurz. O tom, jak je důležitý pro mužstvo, přesvědčil v posledním zápase této prvoligové sezony. Olomouci nasázel čtyři branky a hosté po jeho trefách rezignovali. Intevo Karviná – Signum Olomouc 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) „Vyšlo to,“ radovali se hokejbalisté ústy svého trenéra, bývalého českého reprezentanta Martina Kurze.

Letos mohou Karvinští pomýšlet skutečně na mety nejvyšší. První ligu už vyhráli a narozdíl od Malenovic mají v baráži o příští extraligový ročník rozhodně větší šance. Z extraligové soutěže letos sestupuje Jihlava. Předposlední tým tabulky, kterým je Kovo Praha, bude příští víkend 2. a 3. června hostit další dva účastníky baráže. Tím moravským je Karviná, českého zástupce určí až tento víkend, jelikož stav mezi Dobřany a Kertem Praha, někdejším extraligovým týmem, je momentálně vyrovnaný 2:2 na zápasy. Baráž se odehraje jednoduchým systémem každý s každým, právo startu v extralize v sezoně 2007/08 si zajistí první dva celky tabulky.

„Známe už i termíny. V sobotu hrajeme od čtyř, v neděli od 11 hodin. Pokud jednou vyhrajeme, měli bychom postoupit,“ sdělil nám ve středu nakřáplým hlasem trenér Martin Kurz. Evidentně byl po oslavách se svými kamarády. Karvinští letos prošli vyřazovacími boji jako nůž máslem. Po základní části byli přitom až šestí a měli více porážek než výher. Za zlomový okamžik celkového úspěchu Karviné a proměny týmu v samotném play-off je třeba označit účast hokejistů, kteří na rozhodující fázi sezony přišli hokejbalisty posílit. Herní projev s Blatoněm či kanonýrem Lukou byl přeci jen jiný než bez nich. „S příbývajícími vítězstvími si pak mužstvo začalo ověřovat, že se může měřit s kýmkoliv a také může s každým vyhrát,“ přitakal hrající kouč Inteva Martin Kurz. „Já jsem tomu ale věřil hned,“ dodal s úsměvem.

Vedly ho k tomu nemalé zkušenosti z nejvyšší soutěže. Kurz rychle rozpoznal, že s bratry Rosůlkovými, Blatoněm a čarostřelcem Lukou má tým na to, aby se udržel i v extralize, natož vyhrál ligu první. „Navíc se nám vrátil z opavského hostování gólman Klepáč, takže nyní disponujeme naprosto vyrovnanou dvojicí gólmanů Klepáč – Smolka, která má extraligové parametry. Tím se žádný jiný tým v první lize pochlubit nemůže. Proto mě náš postup ani nepřekvapil. Ve správný moment se nám to v týmu prostě sešlo tak, že jsme dokázali přehrát všechny soupeře a nakonec i postoupit,“ vykládal. Olomouc přijela do Karviné psychicky nalomená z prvních dvou zápasů, které na Hané vyhrálo Intevo.

Jenže Karvinští nedali soupeři sebemenší šanci ani ve třetím duelu série na karvinském hřišti u průmyslové školy. Od začátku útočili, soupeř se prakticky nedostal na dostřel Smolkovy klece. „Olomouci jsme nedali ani čuchnout, zápas se vyvíjel naprosto bez problémů,“ pochválil mužstvo jeho trenér. Sám Kurz nasázel v každé z prvních dvou třetin nebohému soupeři po dvou brankách. Olomoučtí u střídačky bědovali: „Tak my se připravujeme celý týden na Kurze a on nám dá čtyři góly.“ Bylo jasné, že je vymalováno. A to hráli domácí bez svého nejlepšího střelce Vladimíra Luky, který přijel až na poslední třetinu a hned při svém třetím střídání dorazil hosty pátou brankou. Tu poslední karvinskou dal centr druhé lajny Pavlíček. „Uspěli jsme a baráž – to už je něco navíc,“ zakončil Kurz.

Branky: Kurz 4, Luka, Pavlíček – Blaha. Sestava Karviné: L. Smolka (Klepáč) – Kartusz, Folwarczný, Kijonka, Tomiczek, Ondra, Maroš – Kurz, Blatoň, Kisiala – J. Rosůlek, Pavlíček, L. Rosůlek – M. Kubica, Barát, L. Kubica, od 31. Luka.