Autosklo Hradec Králové – Intevo Karviná 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

„Druhá část podzimu už rozhodně není podle našich představ. Je vidět, že když týmu chybí posily nebo není v nejsilnějším složení, těžko na soupeře stačíme,“ vyhodnotil si znepokojující zprávu trenér mužstva Martin Pala. Ten s sebou na východ Čech přivezl pět dorostenců a to se na výsledku muselo projevit. Hostům chyběly hvězdy Kurz a očekávaně i Luka (ten hrál zatím všehovšudy čtyři zápasy), k tomu chyběli zranění Kartuš, L. Kubica a kapitán Folwarczny. „Ten nám chyběl asi nejvíce, samozřejmě také Martin Kurz, který má naražená žebra,“ vypočítával ztráty Pala.

Hosté tak museli vsadit na defenzivnější taktiku. Proto byl také Hradec aktivnější a soupeře výrazně přestřílel poměrem střel 52:11. Za stavu 2:1 měli hosté dvě vyložené šance na srovnání stavu, ale domácí zvýšili na 3:1 a bylo rozhodnuto. Karvinští odvolali z brány výtečně chytajícího Kamila Pavlíčka, ale inkasovali ještě jednou.

„Byly tam nějaké možnosti, kdy jsme mohli korigovat na 2:3 a pokusit se o zázrak, ale Hradec vyhrál zaslouženě,“ uznal sportovně Pala. Do konce roku už jeho svěřence čeká jen jeden zápas. „V Hradci nám nevyšla power-play, to je vždy loterie, ale taky se na tom může v tréninku zapracovat. Hlavně se nám musí vyprázdnit marodka,“ dodal kouč Karviné.

Branky: 38. a 45. Bacovský, 14. Hora, 25. Hrabica – 28. V. Pavlíček.

Rozhodčí: Chytil, Vokurka, vyloučení: 4:4, využití: 1:1, diváci: 90.

Karviná: K. Pavlíček (Vašek) – Komendir, Marosz, Dittmann, Pala, Kisiala, Pilch – Wlaka, V. Pavlíček, Hublík – Barát, Kijonka, Řehůřek – M. Kubica, Zaremba.