Hokejbalisté začali turnaj očekávanou porážkou od největšího favorita na celkové zlato – týmu Kanady. Češi prohráli 2:6, ale aspoň si otestovali hru v oslabení a souhru jednotlivých formací. V dalších dvou zápasech už nezaváhali – porazili jak slabé Portugalsko 6:0, tak silnější Švýcarsko 5:2 a zajistili si na úkor těchto soupeřů postup do čtvrtfinále. V dalších skupinách se rodila překvapení, když třeba ve skupině C vypadly Spojené státy americké, které nebyly schopny přehrát Pákistán. Senzací je postup týmu Bermud. Zjevně na Bermudách pilně trénovali. Ve skupině D se rozloučilo s turnajem už po základních skupinách pořadatelské Německo, které předstihly dokonce i Kajmanské ostrovy. Vzpouru „exotů“ pak ve skupině B dokonala Indie, která sice obsadila až třetí místo ve skupině vinou horšího skóre za Itálií, ale díky prapodivnému systému šampionátu, kdy se ještě hrála jakási kvalifikace o čtvrtfinále, se mezi osm nejlepších stejně dostala a byla dokonce soupeřem českého týmu. Ten ji ovšem ve čtvrtfinále rozprášil poměrem 8:1. Mezi poslední čtyři se jinak propracovaly země se silnou hokejovou, potažmo hokejbalovou tradicí – Kanada, Česko i Slovensko, což jsou de facto zakladatelé světové hokejbalové unie a ty pak doplnila Itálie. Ani v semifinále se Češi nezastavili.

V poslední třetině velkého derby se Slováky vyhráli nad soupeřem 4:0, celkově 4:1 a vystavili našim východním sousedům stopku. Ve druhém semifinále deklasovala Kanada Italy 7:0. V boji o zlato pak český tým nestačil na suverénní Kanaďany, ale i stříbrné medaile se počítají. Češi byli jediným týmem, který dokázal zámořskému výběru vsítit více než branku v jednom utkání, byť ve finále odešel poražen jasně 0:5. „Ale po minulých hubenějších letech je tento úspěch zvlášť cenný,“ upozornil trenér Čechů Josef Kadaně. Zajímavostí tohoto sportovního odvětví obecně je nesporně fakt, že hokejbal jako dynamický sport se brzy rozšířil i do nepříliš známých hokejových destinací jako jsou Portugalsko či Řecko, kde lední hokej, ze které vlastně hokejbal vzniknul, znají snad jen z televize a mnohdy ani to ne.

Ostatně, z vyprávění jej mohou znát i obyvatelé Indie, Pákistánu či Mexika, jejichž zástupci se na šampionátu kupodivu rovněž představili. A úplnou záhadou pak je, jak se hokejbal propracoval do naprosto exotických zemí typu Bermud či Kajmanských ostrovů, které na mistrovství světa v Německu také startovaly. „Hokejbal dosahuje poslední dobou neobvyklý boom právě v těchto pro nás exotických zemí. Tamní sportovci jej hrají s naprostým zápalem, neustále se zlepšují a jak vidno, mají na světovém šampionátu své místo. Když se podíváte na výsledky Indie nebo Pákistánu, kde se hraje na vysoké úrovni třeba pozemní hokej, dosahují reprezentace těchto zemí lepší výsledky než třeba Rakousko,“ upozornil sekretář hokejbalového Inteva Karviná Martin Pala na tuto pozoruhodnost.

 

Skupina A:

Kanada – Česko 6:2 (1:1, 2:1, 3:0), Česko – Portugalsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0), Česko – Švýcarsko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1), Kanada – Švýcarsko 6:1, Portugalsko – Kanada 1:8, Švýcarsko – Portugalsko 2:2.

Skupina B:

Slovensko – Indie 6:3, Itálie – Velká Británie 5:2, Slovensko – Itálie 4:1, Indie – Velká Británie 4:2, Itálie – Indie 0:0, Slovensko – Velká Británie 16:2.

Skupina C:

USA – Mexiko 9:0, Bermudy – Pákistán 6:1, Bermudy – USA 3:3, Pákistán – Mexiko 14:0, USA – Pákistán 3:5, Bermudy – Mexiko 10:0.

Skupina D:

Řecko – Kajmanské o. 2:2, Německo – Rakousko 4:6, Řecko – Rakousko 4:2, Kajmanské o. – Německo 4:3, Kajmanské o. – Rakousko 4:7, Německo – Řecko 4:2.

Čtvrtfinále:

Kanada – Velká Británie 8:1, Itálie – Švýcarsko 7:3, Indie – Česko 1:8 (0:2, 0:4, 1:2), Slovensko – Portugalsko 5:4.

Semifinále:

Slovensko – Česko 1:4 (0:0, 1:0, 0:4), Kanada – Itálie 7:0. O 3. místo: Slovensko – Itálie 6:0

Finále:

Kanada – Česko 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)