Nováček nejvyšší soutěže z Karviné zatím mile překvapuje úplně všechny. V Opavě sice prohrál atraktivní derby, ale následně vyhrál v Sudoměřicích a drží se před druhou částí podzimní sezony na senzační třetí pozici.

SHC Opava – Intevo Karviná 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Duel v Opavě měl určitě všechny rysy derby. „Možná se to nezdá, protože se s Opavou tak často nepotkáváme, ale nádech derby to určitě mělo. Vždyť jsme jedinými celky na celé severní Moravě,“ pravil trenér Karviné Martin Pala. Jeho tým propásl šanci na dobrý výsledek už v první třetině. Podle Paly měl herně navrch, ale neproměnil tři čisté gólovky a naopak v přesilovce inkasoval.

„V nasazení a důrazu jsme se silnému soupeři vyrovnali, ale Opava byla gólovější a zaslouženě vyhrála,“ informoval Pala. Opavané se v prostřední části dostali do herní pohody, předváděli hezké kombinace a přidali další přesilovkové góly. Ten poslední dali v oslabení. Hostům chyběl kanonýr Luka a vyšli střelecky naprázdno. Zápas mohl být vyhecovaný i z toho důvodu, že v opavském dresu působí dva karvinští borci Zbořil a především brankář Klepáč, který svůj bývalý tým doslova vychytal.

Branky a nahrávky: 7. Vladař (Kučera) – 1:0, 17. Kučera (Vladař) – 2:0, 20. Vladař (Hanel) – 3:0, 23. Frührich – 4:0. Rozhodčí: Horský, Vokurka, vyloučení: 6:7, využití: 3:0, oslabení: 1:0, diváci: 150. Karviná: K. Pavlíček (Blucha) – Folwarczný, Komendir, Tomiczek, Marosz, Dittmann, Pilch – Kurz, V. Pavlíček, L. Kubica – Wlaka, J. Rosůlek, M. Hublík – Mezulánik, Barát, M. Kubica – Řehůřek.

 

SK Sudoměřice – Intevo Karviná 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Naprosto vyrovnané utkání se zlomilo v přesilovkách. „To je skutečně zbraň. Pokud je někdo umí, vyhrává, je to velmi účinné. I my se na tréninku často věnujeme nácviku přesilovkových situací. Vlastně díky nim vděčíme za všechny body, které máme. Jediný gól při hře pět na pět dal Vláďa Luka, když si vzal proti Hradci Králové míček a sám jej dovezl přes celé hřiště do brány,“ pravil Pala. Ten se na své svěřence zlobil jen za nedisciplinovanost v poslední patnáctiminutovce, kdy Karvinští dovolili domácím pět přesilovkových situací v kuse.

„Hráli jsme čtyři a půl minuty v oslabení pět na tři a nemuselo se nám to vyplatit. Zbytečně jsme si to zkomplikovali,“ vykládal Pala. Hosty naštěstí podržel výtečný Kamil Pavlíček v bráně. Dosud získané body do extraligové tabulky se budou Karvinským náramně hodit. Pro nejbližší dva víkendové zápasy totiž mohou naposledy počítat se svým tahounem Martinem Kurzem, jemuž končí hostování ze švýcarského Bettlachu. Jeho spoluhráči se s ním chtějí rozloučit plným bodovým ziskem ze zápasů proti Plzni a Dobřanům. Sám Kurz pro to určitě udělá maximum.

Branky a nahrávky: 3. Londarev (Ivánek, Mahdal) – 1:0, 14. V. Pavlíček (Kurz) – 1:1, 20. J. Rosůlek (Komendir, Kurz) – 1:2. Rozhodčí: Vokurka, Horský, vyloučení: 6:11, využití: 0:2, diváci: 50. Karviná: K. Pavlíček (Blucha) – Folwarczný, Komendir, Tomiczek, Marosz, Dittmann, Turoň – Kurz, V. Pavlíček, L. Kubica – J. Rosůlek, Cieslar, M. Hublík – Řehůřek, Barát, M. Kubica – Mezulánik. Trenér: Martin Pala.