Intevo Karviná – OEZ Letohrad 4:3 po samostatných nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 – 1:0)

Domácí nastoupili v oslabené sestavě bez tradičních hokejových posil, přesto dokázali vyválčit dva body. Hosté měli mírnou převahu, domácí zase zdobilo vysoké nasazení a bojovnost. Nehrál se zrovna pohledný hokejbal, domácí vedli 1:0, ale Letohrad dvěma góly v rozmezí minuty otočil. Na hřišti však znovu zářil kapitán Daniel Folwarczný, který vstřelil dva góly a připsal si i rozhodující branku při samostatných stříleních. Díky němu domácí srovnali a ve 28. minutě jim vrátil vedení Lumír Rosůlek. Techničtější Východočeši zaslouženě srovnali a šlo se do závěrečné části. V ní měli navrch hosté, domácí ale pozorně bránili a gólman Pavlíček se znovu překonával. Byl oporou svého týmu.

„Kamil nás znovu podržel, nevím, kde bychom bez něj byli. Už minule proti Plzni a Dobřanům chytal fantasticky, předtím při výjezdech venku rovněž,“ chválil mladého brankáře Martin Pala, hlavní kouč karvinského celku, který ocenil hru soupeře. „Letohrad byl zatím nejsilněším týmem, proti kterému jsme nastoupili. V zápase jsme tentokrát body získali než ztratili,“ přiznal sportovně Pala. Nakonec se ve 45 minutách nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Na prodloužení se v základní části nehraje. V nájezdech si připsal úspěšnou trefu D. Folwarczný a Karviná si tak udržela nečekanou druhou příčku v tabulce. „V kabině už zaznívají hlasy o nejhůře pátém místě po základní části. Ale to je daleko, musíme zůstat na zemi,“ tvrdí vedoucí mužstva Aleš Folwarczný.

Nakonec bod brali i hosté z Letohradu. „Soupeře jsme výrazně přestříleli (12:27 – pozn. aut.), ale domácí gólman chytal fantasticky. Za klíčové považuji, že jsme nedokázali Karviné odskočit v prostřední části na rozdíl dvou gólů. To by domácí asi položilo,“ domníval se po utkání trenér Letohradu Martin Motyčka, jehož tým je vůbec prvním, který dokázal Karviné sebrat v jejím domácím prostředí nějaký bodík. Kromě toho padly všechny tři góly Inteva v přesilové hře.

Hosté dali v přesile jeden gól. „Za dosavadními výsledky mužstva stojí i dobrá práce managementu, jenž se stará o finanční podporu klubu a materiálové vybavení. To vše se pozitivně odráží i do hry našeho A mužstva, takže si v letošní sezoně můžeme dovolit věci, které dříve nebyly možné, jako třeba zaplatit cestovné hráčům, které máme v kádru na hostování a kteří působí ve vzdálenějších hokejových lokalitách,“ poukázal na další důležitou skutečnost Martin Pala.

Branky: 12., 20. a rozhodující nájezd Folwarczný, 26. L. Rosůlek – 19. Kuboš, 20. Kormunda, 28. Košťál.

Rozhodčí: Olesz, Nezbeda, vyloučení: 9:7, využití: 3:1, diváci: 95.

Karviná: K. Pavlíček – Folwarczný, Komendir, Marosz, Tomiczek, Pilch, Kisiala – J. Rosůlek, V. Pavlíček, Hublík – L. Rosůlek, Kartuš, M. Kubica – Řehůřek, Barát, L. Kubica – Mezulánik.

Trenér: Martin Pala.