Extraligoví hokejbalisté Inteva Karviná se nechtějí smířit s vizitkou, kterou jim hodlají přišpendlit na bedra hokejbalová veřejnost s českými kluby a funkcionáři. V domácích zápasech se vzepřeli osudu, porazili Hradec Králové a Vlašim a posunují se tabulkou směrem vzhůru.

Intevo Karviná – Autoskla Hradec Králové 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Karvinští hráči, vedení trenérem Martinem Palou, se znovu posílili. Z Třince přichází na hostování dvojice Turoň (obránce), Cieslar (útočník), která má extraligové zkušenosti a Cieslar dokonce i zkušenosti z ledního hokeje. Pro utkání s Hradcem přijel mužstvu pomoci Vladimír Luka, který novou sezonu v ledním hokeji odehraje v polském Sosnowci. V tomto utkání právě Luka střelecky exceloval. „Na Vláďovi bylo vidět, že dlouho nehrál mistrovské utkání. Příprava je o něčem jiném než mistrák, takže měl obrovskou chuť hrát. Dostal dobré spoluhráče, on k sobě potřebuje kvalitního centra, v osobě Cieslara jej dostal,“ hodnotil Lukův výkon trenér Martin Pala.

Diváci sledovali vyrovnané utkání, v němž Luka poprvé udeřil na začátku druhé třetiny. Pak si gólový úspěch zopakoval ještě třikrát. Jeden gól dal v oslabení, jeden způsobem start-cíl, kdy si vzal míček a prostě s ním prošel až do brány. „Klíčové bylo, že jsme uhlídali soupeřovy přesilovky. Zvláště jednu pěti prot třem. Už jsme se přesvědčili, že v extralize jsou přesilovky silnou a rozhodující zbraní. Mančafty sestavují speciální přesilovkové formace, no prostě jako v hokeji. V tomhle nás vyučil Most, ale proti Hradci kluci perfektně bránili i v oslabení,“ chválil mužstvo jeho kouč. Za zlomový moment pak označil třetí branku Luky na 3:1, kterou Intevo zaznamenalo při početní výhodě soupeře. To složilo Východočechy na kolena.

Branky a nahrávky: 17. Luka (Cieslar) – 1:0, 22. Bacovský (Ukněk) – 1:1, 25. Luka – 2:1, 34. Luka (M. Hublík, Cieslar) – 3:1, 38. Urban (Hrabica) – 3:2, 43. Luka (Tomiczek) – 4:2. Rozhodčí: Olesz, Nezbeda, vyloučení: 7:6, využití: 0:1, oslabení: 1:0, diváci: 85. Karviná: K. Pavlíček (Vašek) – Folwarczný, Komendir, Tomiczek, Kisiala, Marosz, Turoň – Kurz, L. Kubica, M. Kubica – V. Pavlíček, Mezulánik, M. Hublík – Luka, Cieslar, Barát – Řehůřek.

Intevo Karviná – HBT Vlašim 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Taktéž velice vyrovnaný duel rozhodla prostřední patnáctiminutovka, v níž Karvinští dvakrát udeřili v přesilovkách. Vlašim hrála výborně, v první části měla více ze hry a v poslední také, neboť domácí přestřílela, jenže narážela na spolehlivou zeď v domácí kleci – brankáře Kamila Pavlíčka. Ten chytal famózně a vychytal si první nulu v extralize.

„Je strašně důležité vést v takových zápasech s vyrovnanými soupeři o dva góly. Třetí část už jsme si pohlídali a myslím, že se zvedáme nejen herně, ale i psychicky. Určitě nejsme mančaft na odpis, naopak se můžeme klidně poprat o play-off,“ hlásil po třetí výhře ze čtyř zápasů Martin Pala. Intevo poskočilo na čtvrtou pozici v tabulce, a to je velké a milé překvapení.

Branky a nahrávky: 16. J. Rosůlek (Kurz) – 1:0, 28. V. Pavlíček (Kurz) – 2:0. Rozhodčí: Drozák, Řezáč, vyloučení: 5:9, využití: 2:0, diváci: 112. Karviná: K. Pavlíček (Vašek) – Folwarczný, Komendir, Tomiczek, Marosz, Dittmann, Ondra – Kurz, L. Kubica, M. Kubica – V. Pavlíček, Mezulánik, M. Hublík – Luka, Cieslar, Barát – Wlaka, J. Rosůlek, Řehůřek. Trenér: Martin Pala.