„Odehráli jsme zápas, kdy nám vycházelo absolutně vše. Kdyby k nám přijel kdokoliv z extraligy, tak věřím, že by u nás měl obrovský problém. Tohle prostě klukům vyšlo a já nemohu, než jim jen poděkovat za skvělý týmový výkon,“ uznal hrající kouč Karviné Lumír Rosůlek.

Jeho svěřenci měli za sebou nevydařené období bodových ztrát a věděli, že je čeká těžký zápas, protože Jihlava neprohrává. O den dříve dokonce vyhrála v Opavě. „Ale říkali jsme si, že bychom jejího náročného zápasu mohli využít. To se povedlo. Velkou roli sehrála skutečnost, že jsem měl po pěti zápasech konečně kompletní kádr. Hráli jsme na tři pětky, pomoci nám přišel i Vláďa Luka,“ vyjmenoval základní faktory úspěchu Lumír Rosůlek.

Karvinští hráli od začátku velice koncentrovaně, nevypustili žádný souboj, uměli přitlačit i zahrát rychle a technicky. Jihlava od samého začátku nevěděla, kde jí hlava stojí. „První třetinu jsme vyhráli 1:0, ale mohlo to být i 5:0. Ten zápas šel prostě za námi, takhle už jsem kluky dlouho hrát neviděl,“ chválil Rosůlek.

Jeho tým zůstal po vítězství třetí, ale už jen šest bodů za Jihlavou. „Teď ještě potřebujeme zvládnout Kladno a můžeme podzim považovat za úspěšný,“ uznal Rosůlek. Pro poslední utkání roku však nebude moci počítat s gólmanskou jedničkou Lukášem Smolkou, který si pochroumal meniskus.

„To není dobrá zpráva, snad se Lukáš přes zimu dá dohromady. Proti Kladnu musíme postavit do brány nějakého mladíka, snad mu kluci pomůžou a odbrání zápas stejně, jako se nám to dařilo proti Jihlavě, kterou jsme výrazně přestříleli,“ zakončil Lumír Rosůlek. 

HbK Karviná – SK Jihlava 8:2 (1:0, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Pacas, 17. L. Rosůlek (Diviš, Luka), 23. Pacas (Konečný, Pilch), 24. L. Rosůlek (Luka), 26. Řehůřek (Diviš, L. Rosůlek), 30. Pacas (Pilch, Pala), 38. Diviš (L. Rosůlek, Luka), 44. L. Rosůlek (Diviš, Luka) – 35. Střecha (Habermann), 40. Danko (Střecha).

Karviná: Smolka – Pilch, M. Mikeš, Sladký, Růžička, Řehůřek, Vašek – J. Rosůlek, Pala, Konečný – L. Rosůlek, Diviš, Luka – T. Mikeš, Pacas, Říman.