Hokejbalisté na něm sice hrají už od podzimu, ale teprve nyní jej slavnostně otevřou za účasti zástupců sportovní komise z Moravskoslezského kraje a čelních představitelů karvinské radnice. Přítomen by měl být například náměstek primátora Karviné Karel Wiewórka.

„Zveme všechny příznivce hokejbalu, aby s námi oficiální otevření nového hřiště pokřtili,“ pozval sportovní fanoušky na zahájení nové etapy karvinského hokejbalu hrající trenér mužstva Lumír Rosůlek. Samotné utkání vypukne ve 13 hodin, slavnostní otevření tedy proběhne pravděpodobně o deset minut dříve.

Fanoušci se tak akorát stihnou přesunout z haly házené od šlágru jara mezi domácím Baníkem a Zubřím. Mohou pak podpořit ve formě hrající hokejbalisty.

Karvinští hráči zahájili koncem února pokračování základní části. A vedou si zatím výtečně. Na úvod se „rozehráli“ na půdě Nového Strašecí, kde vyhráli jasně 6:0. „To byl ideální soupeř pro to, abychom si nacvičili nějaké věci, hlavně přesilovky. Hra samotná byla po dlouhé pauze ještě taková kostrbatá,“ připustil trenér Rosůlek.

Hráči sice absolvovoali jedno přípravné utkání s Třincem, které vysoko vyhráli 9:0, ale za generálku se to moc považovat nedalo. „Hřiště bylo namrzlé, bylo to spíš o koordinaci pohybu než o hře samotné,“ přiznal.

O dost lepší hokejbal si zahráli jeho svěřenci první březnový víkend v Berouně. Tam vyhráli 5:4, ale vedli už 5:2 a korigující góly domácích Keltů inkasovali až v závěru. „Bylo to takové kontrolované vedení, i když výsledek vypadá těsně. Ale po tom rozjezdu ve Strašecím to už byl mnohem lepší soupeř. Slušně jsme si zakombinovali,“ uznal Rosůlek.

To v Liticích měl spíš obavy o zdraví svých hráčů. „Soupeř hokejky používal spíš jako hole, máchal s nimi jak v prvomájovém průvodu. Bylo to fakt o zdraví. Jsme rádi, že jsme tenhle nepříjemný výjezd k poslednímu týmu tabulky přežili,“ glosoval Rosůlek výhru 4:1.

A konečně o tomto víkendu si Karviná připsala na konto jarní výhru s pořadovým číslem 4, když zdolala Prachatice 6:1. „Proti nim jsme měli slušnou motivaci za porážku z podzimu, kdy nás Prachatice vyškolily. Jsem rád, že jsme jim to vrátili i s úroky,“ pochvaloval si Rosůlek, jehož tým se při zaváhání Jihlavy procpal na první místo v tabulce a už na něm zůstane.

„Ještě bych se rád rozloučil výhrou nad Opavou a můžeme se v klidu připravovat na play off,“ pousmál se.

Zároveň varoval, že hra jeho týmu pořád není stoprocentní. „Je tam ještě dost chyb, budeme pracovat na jejich odstranění. Rozhodně si nesmíme myslet, že se nám nemůže nic stát,“ upozornil.

Zdá se však, že hráči mají za sebou poctivou zimní přípravu a jsou ve formě. „Příprava byla opravdu výborná, změnili jsme zažité zvyklosti, zařadili do tréninku nové prvky cvičení. Poprvé jsme si na přípravu pozvali atletického trenéra i trenéra bojových umění. Bylo to jiné, doufám, že pro kluky pestré a zatím z toho těžíme,“ uznává Rosůlek.

Do kádru se také vrátil obránce Zaremba, pomoci přišel hokejista Václavík a po zranění se vrátil R. Liboska. Jejich účast ve hře je znát. „Najednou je z čeho vybírat, konkurence je vždy zdravá, až je mi někdy líto, že na všechny se v nominaci na zápas nedostane,“ uzavřel Lumír Rosůlek.