„Je to soupeř, kterému jsme měli co vracet, protože nás v základní části porazil,“ vybavil si hrající kouč Karviné Lumír Rosůlek vysokou porážku 3:8.

Povedlo se to i s úroky. Rosůlek naordinoval svým hráčům po ukončení základní části krátký oddech, aby si užili volno se svými rodinami a pak už hokejbalisté vpadli zase plně do tréninkového procesu, který nyní bude každý víkend vrcholit zápasy vyřazovací části, v níž mají Karvinští nejvyšší ambice.

„Naše cíle jsou jasné, takže jsme nemohli Prachatice podcenit. Soupeř má své kvality, je to hokejbalový mančaft, hodně herní a musím uznat, že jsme si proti nim skvěle zahráli. I když ten první výsledek vypovídá spíš o debaklu, byl to hokejbal nahoru dolů a solidní úrovně z obou stran. Jen my jsme měli střelecký den,“ zasmál se Lumír Rosůlek.

Za rozhodnutého stavu začal šetřit opory a zahráli si všichni borci ze střídačky.

Na vysokou výhru navázali jeho svěřenci i den poté, ale tady už byl výsledek těsnější. „Prachatice do nás vletěly, my pod dojmem předchozí vysoké výhry ztratili něco z obvyklé koncentrace, takže v šatně jsme si k tomu museli něco říct,“ upozornil Rosůlek.

Od druhé třetiny začali domácí opět hrát týmově a důrazně, herně byli lepší a obrátili skóre. „Už to byl náš předchozí výkon,“ pochvaloval si hrající kouč HbK.

O víkendu pojedou Karvinští na jih Čech sérii ukončit. „Nejraději už v sobotu, i když Prachatice udělají určitě všechno pro to, aby nám to znepříjemnily. Jistě se pokusí minimálně jeden zápas vyhrát,“ uvědomuje si Rosůlek, že jeho tým nečeká venku nic snadného. Kvality však stojí jednoznačně na straně Karviné, která by sérii neměla moc dlouho protahovat. Ušetřené síly se totiž budou hodit do dalšího průběhu.

VÝSLEDKY

HbK Karviná – HBC Prachatice 8:2 (4:2, 3:0, 1:0)

HbK Karviná – HBC Prachatice 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Sestava Karviné: Smolka (Mokrý) – Pilch, M. Mikeš, Zaremba, Liboska, M. Vašek, Sladký, Růžička, Frojda – J. Rosůlek, Pala, Pořízek – L. Rosůlek, Pacas, Diviš – Řehůřek, Konečný, Farský – T. Mikeš, Václavík, Regec.