Slavnostní rámec mrazivému dni dodaly přítomné mistryně světa a odchovankyně karvinského hokejbalu Kateřina Němcová a Tereza Palová.

Dlouholetý první muž karvinského hokejbalu Martin Pala, který zrovna v těchto dnech slaví životní jubileum 50 let, přivítal náměstka primátora města Karviné Karla Wiewiórku i náměstka hejtmana celého kraje Stanislava Folwarczného a zástupce sponzorů, kteří pak společně přestřihli pásku jako slavnostní akt nové éry karvinského hokejbalu.

Oslavenec Martin Pala obdržel k padesátinám dort.

„Město se snaží vylepšovat podmínky všem sportům a hokejbal je nám blízký, protože má v Karviné své místo, už tady zdomácněl a má velmi dobré výsledky. Aby se i nadále zlepšoval, dohodli jsme se s krajem na tom, že mu přispějeme na nový povrch, aby se tady hráčům a hlavně dětem a mládeži dobře hrálo, a také abychom ochránili zdraví sportovců,“ poznamenal Karel Wiewiórka.

Ředitelka Střední průmyslové školy Karviná Česlava Lukaštíková i předseda HbK Karviná Petr Zachar pak popřáli hráčům, aby se jim na novém povrchu dařilo a vypíchli význam Martina Paly, který se karvinskému hokejbalu věnuje od jeho prvopočátků. Sám oslavenec pak dostal od hráčů hezký dort s policejní tématikou, neboť pracuje jako městský policista.

„Jsme moc rádi, že jsme společně vykročili do nové etapy hokejbalu ve městě. Každý krok prodlužující zdraví hráčů se cení. A v neposlední řadě se ušetří i na výzbroji, která se tolik neopotřebí jako na asfaltu,“ usmál se Martin Pala.

Čestné buly před zápasem Karviná - Opava.

Následně si vybavil, jak v devadesátých letech začínal klub prakticky na „zelené louce“. „Bylo tady prakticky jen to hřiště, takový plácek a vše okolo jsme si jako hráči dělali sami. Dnes je tady umělé osvětlení, zázemí, kryté tribuny a nový povrch. Když se ohlédnu za těmi roky, je za námi vidět kus práce, a to mě těší. Určitě je to i další krok k tomu přilákat do klubu nové děti, které by si chtěly hokejbal v bezpečnějším prostředí vyzkoušet,“ líbí se Palovi.

Do areálu se investovala částka 1 200 000 korun, z toho 350 tisíc věnoval kraj, stejnou sumu město Karviná a půl milionu sponzoři, kteří se postarali o zastřešení tribun a okolní prostředí.