Až se skoro nabízí otázka, zda Karvinské nemrzí, že sezona uléhá k zimnímu spánku. „Byli jsme jako rozjetý vlak, škoda, že nás to zastavilo. Ale odpočineme si, nabereme síly a taky se vyléčíme,“ upozorňuje hrající kouč HbK Lumír Rosůlek.

„Na jaro se nám taky vrátí posily a snad navážeme na to, kde jsme skončili. Sil už nám totiž moc nezbylo,“ přiznal upřímně.

Proti třetímu Letohradu začala Karviná lépe a už ve čtvrté minutě otevřel skóre Pilch. O pět minut později však bylo srovnáno. „Věděli jsme, že Letohrad je silný soupeř. Ale měli jsme výhodu plastového hřiště, oni totiž mají doma beton a nejsou na plast tolik zvyklí,“ poukázal Rosůlek na rozdíly.

Jeho svěřenci dali do zápasu všechno a vymáčkli ze sebe poslední zbytky sil. Ve druhé třetině se podruhé v zápase trefil Pilch a po půlhodině hry dával už na 3:1 Fárský. Hosté však zásluhou Macháčka ještě snížili a zadělali na drama. „Byly to nervy, hrálo se nahoru dolů, pro oko diváka to byl krásný hokejbal,“ komentoval Rosůlek úroveň tohoto mače.

Letohrad si v závěru vytvořil několik nebezpečných situací, Karvinské ale držel velmi dobře chytající Smolka. „I když to zkoušeli v šesti, tak jsme se o výsledek nebáli. Určitým způsobem jsme ten závěr kontrolovali,“ říkal hrající trenér a opora domácího celku.

Karviná nakonec přezimuje na sedmém místě tabulky. „Všichni jsme spokojení. Nikdo už nás nebere za outsidera, kterému dá pět šest branek a půjde domů. Naopak! Každý, kdo k nám přijede, hraje ze zabezpečené obrany. Soupeři z nás mají respekt. Snad v tom budeme pokračovat i na jaře,“ přeje si Lumír Rosůlek.

HbK Karviná – SK Letohrad 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Pilch, 22. Pilch (Pacas, L. Rosůlek), 31. Fárský (Pilch, Pala) – 9. Teplý (Faltus, Halbrštát), 36. Macháček (Faltus, Věchet). Rozhodčí: M. Škrobák – P. Škrobák. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 35.

Karviná: Smolka – Dzik, Konečný, Pilch, J. Rosůlek, Sladký, Zaremba – Čapka, Fárský, Krul – Novák, Pacas, Pala – L. Rosůlek, Řehůřek, Vosyka. Trenér: Pala.