Karvinští o víkendu vyjeli na půdu týmu Kovo Praha. Pokud by vyhráli, v tabulce by se dostali právě před svého soupeře. Jenže neuspěli a jsou devátí, jedno místo za příčkami zajišťující účast v bojích o medaile.

Hosté už po sedmi minutách prohrávali, ve druhé části je ale poslali do vedení Jan Rosůlek a Christov. Jenže ve třetí třetině bylo zase vše jinak. Pražané ji vyhráli 4:1 a celý zápas ovládli výsledkem 5:3. „Dvakrát jsme sice vedli, ale pak jsme udělali několik individuálních chyb a bylo po utkání,“ zlobil se hrající kouč HbK Lumír Rosůlek.

Karvinští cítili velké zklamání, na druhou stranu, svůj předsezonní cíl, kterým byla záchrana, si splnili. „Už před sezonou jsem říkal, že hlavní bude udržet se. Kdyby mi na začátku ročníku někdo řekl, že až do konce nebudeme hrát o udržení, ale o play off, tak bych to rozhodně bral,“ přiznal Rosůlek.

Karvinou do konce základní části čekají ještě dva zápasy. Oba odehrají doma. Nejprve s posledním Rakovníkem a poté proti Plzni. „Teoretická naděje na postup mezi nejlepší osmičku ještě je,“ neskládá Rosůlek zbraně.

Porážka z Prahy ho ale bude ještě dlouho bolet. „Byli jsme lepší, ale nedávali jsme góly. Oni se prosadili ze všeho. Výsledek není takový, jako obraz hry. Jenže na to se nikdo neptá,“ uvědomuje si, že hlavní jsou jen a pouze body.

Kovo Praha – HbK Karviná 5:3 (1:0, 0:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Bureš (Krištof), 33. Krištof (Bureš, Zahálka), 34. Kočka (Franěk, Bydžovský), 38. Nýdl (Bydžovský, Adam), 38. Wurdák (Kočka, Franěk) – 26. J. Rosůlek (Pilch), 30. Christov, 33. Gengel (L. Rosůlek). Rozhodčí: Černý – Olesz. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 64.

Karviná: Smolka – Pilch, Rejthar, Zaremba, Sladký, Korbel, Konečný  - Luka, L. Rosůlek, Gengo – J. Rosůlek, Pala, Christov – Vosyka, Fárský, Pacas. Trenér: L. Rosůlek.