Karvinští si z půdy soupeře přivezli o víkendu jednu výhru a nyní budou v domácím prostředí usilovat o postup. „Jednu výhru jsme urvat chtěli, povedlo se a v zásadě jsme spokojeni. Pochopitelně jsme chtěli uspět dvakrát, ale je třeba také vidět sílu soupeře a upřímně – nemyslel jsem si, že by to měla být nějaká hladká série," připustil hrající kouč Karviné Lumír Rosůlek.

První utkání v Poličce odehráli jeho svěřenci tak, jak si představoval. „Nemám žádné výhrady. Makali jsme jako jedno tělo, bojovali. Hráli jsme rychle a přesně. Napomohl nám k tomu povrch, protože tam je plast, takže míčky neodskakovaly. Vycházely nám kombinace, skvěle zachytal Smolka. Vlastně v obou zápasech nás podržel. Ale s prvním utkáním opravdu velká spokojenost. Zase jsme zahráli jako tým," pochvaloval si po výhře 4:1 Lumír Rosůlek.

Druhé utkání už bylo o něčem jiném. Zčásti hlavně proto, že hosté se nedostali pořádně do tempa. „Bylo tam příliš mnoho vyloučení. Na druhou stranu si nemyslím, že bychom hráli nějak nedisciplinovaně a dopouštěli se faulů," divil se Rosůlek.

Fakt je, že Karvinští dvě branky inkasovali v oslabení třech proti pěti. „Hrát v plném počtu, vypadalo by to jinak," tipl si Rosůlek. „Ale musím objektivně zmínit, že jsme nehráli tak, jako v sobotu. Kdyby ano, vyhrajeme opět. Bohužel jsme tentokrát na Poličku nestačili, co se dá dělat. Žádná tragédie to není, musíme se teď zkoncentrovat na oba domácí zápasy, abychom je vyhráli a postoupili," přál by si Rosůlek.

I pro domácí duely bude moci využít služeb Vladimíra Luky, naopak nepříjemností je zranění jiného hokejisty Radka Pořízka. „To je mrzuté a štve mě to víc než porážka. Chybět nám bude i mladý Pala, který je ve finále extraligy, takže nám vypadnou dva tahouni. Ale musíme to zvládnout, je to příležitost," snaží se zburcovat spoluhráče Lumír Rosůlek. Pozval i karvinské fanoušky, jejichž podpora bude žádaná.

Zápasy se hrají tradičně na hřišti SPŠ v Karviné. V sobotu od 16, v neděli pak od 11 hodin. Hraje se na tři vítězná utkání.

Kometa Polička – HbK Karviná 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Kometa Polička – HbK Karviná 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Karviná: Smolka – Pilch, Mikeš, Zaremba, Pacas, Vašek, Sladký – J. Rosůlek, Farský, Diviš – L. Rosůlek, Luka, Pořízek – Řehůřek, Pietrasz, Říman.