Zápasu předcházela nakonec úsměvná situace, i když v tu chvíli hráčům do smíchu asi moc nebylo. „Přijeli jsme a na místě zjistili, že nám chybí části výstroje. Kolega tak kvapem pelášil na metro a sháněl po Praze štulpny a další věci. Naše holky z klubu, které jely někam na turnaj, nám je omylem přibalily,“ vysvětloval hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Pro samotné utkání postrádal osm hráčů vítězné sestavy z prvního kola proti Letohradu. Na výkonu to však nebylo znát. „Musím kluky pochválit. Vyvarovali jsme se tolika faulů, pouze dvakrát jsme nešťastně byli potrestáni za zdržování hry, kdy se nám povedlo vyhodit míček přes mantinel. Jednou dokonce mně,“ kroutil hlavou Rosůlek.

Nicméně Karvinští si na hřišti od začátku do konce plnili pokyny a v obraně hráli nesmírně obětavě. „Jo, dneska to klukům vzadu sedlo. Musím pochválit beky, Vaška s Pilchem, jak to dirigovali. Taky Míra Solar předvedl v bráně několik perfektních zákroků,“ poznamenal Rosůlek.

Ostatně – jeho svěřenci inkasovali pouze jednou. „Měli jsme Kovu co vracet, protože se na náš úkor dostalo na jaře do play off. Také jsme věděli a byli dobře nachystaní na jeho závěry. Párkrát nám už v koncovkách zápasů otočili skóre. Na to jsme si teď dali pozor a výhra je pro nás velkým povzbuzením. Hlavně pro naše mladé, třeba Stromko zahrál výborně,“ chválil Rosůlek, který v utkání postrádal například Římana, Libosku, Sladkého, Pacase či Pořízka, jemuž už začaly hokejové povinnosti v Havířově.

„Ještě, že máme tak široký kádr. Pomohli i kluci z Kladna (právě Miroslav Solar a Tomáš Vosyka), které máme na střídavý start, a myslím, že ten úvod můžeme považovat za úspěšný,“ pochvaloval si Lumír Rosůlek, jenž sám šel v utkání příkladem a zaznamenal hattrick.

Kovo Praha – HbK Karviná 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Šimon (Winter, Nýdl) – 5. L. Rosůlek, 10. L. Rosůlek (Vosyka, Konečný), 34. L. Rosůlek (Růžička, Vosyka), 37. J. Rosůlek (A. Pilch, Pala), 39. Růžička (L. Rosůlek, M. Vašek). Rozhodčí: Zbořil, Olesz. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:4. Diváci: 49.

Karviná: Solar – A. Pilch, Dzik, Zaremba, Růžička, M. Vašek, Řehůřek – J. Rosůlek, Pala, Fárský – T. Mikeš, L. Rosůlek, Konečný – Vosyka, Stromko, Čapka. Trenér: L. Rosůlek.