„Velká spokojenost. Start je vždy důležitý, nám se povedl,“ pochvaloval si hrající kouč týmu Lumír Rosůlek a pochválil za oba dny příkladně hrající lajnu J. Rosůlek – Pala – Říman a beka A. Pilcha. „Kluci makali skvěle. V neděli jsme se s Přeloučí přetahovali, byl to docela atraktivní hokejbal nahoru dolů. Vedli jsme 2:0, pak nás ale soupeř vystřelil z trenek a otočil. Kluci si nejspíš mysleli, že to půjde samo. To je taková naše tradiční neřest,“ poznamenal.

V dalším průběhu utkání bylo skóre jako na houpačce a domácí rozhodli o třech bodech až v poslední části.

V sobotu proti Svítkovu to bylo opačně, tam domácí 0:2 prohrávali. „Měli jsme nějaké absence, takže se povolala třetí lajna z dorostu. Mladíci svou úlohu zvládli, musíme je pochválit,“ přidal se Rosůlkův starší bratr Jan.

Jako jeden ze starších a zkušenějšíh hráčů může porovnat nový plastový povrch s betonem, na kterém hrávala Karviná doposud. „Plast je jednozačně rychlejší, ale je to o zvyku. Na betonu vám míček odskakuje a taky vám brzdí střelbu. Na plastu je rána prudší. Ale uvidíme, jak se bude míček chovat, až zaprší,“ poznamenal Jan Rosůlek.

HbK Karviná – Jestřábi Přelouč 8:5 (2:3, 2:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 1. M. Vašek (Pořízek, Mikeš), 5. Diviš, 27. A. Pilch (J. Rosůlek, Pala), 29. Říman (Pala, A. Pilch), 33. Pořízek (Diviš, M. Vašek), 38. J. Rosůlek (Růžička, Říman), 41. A. Pilch (J. Rosůlek, Pala), 45. Fárský (A. Pilch, Říman) – 8. Čapek (Hejhal), 9. Moravec (Svoboda, Stoklasa), 11. Horák (Vlk, Svoboda), 34. Vorba (Hejhal), 35. Raška (Doležal, Horák). Rozhodčí: Zbořil, Olesz. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 98.

HbK Karviná – Svítkov Stars Pardubice 6:3 (0:2, 5:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. J. Rosůlek (Pala, Říman), 19. Pala (J. Rosůlek, A. Pilch), 23. J. Rosůlek (Pala, Říman), 25. Říman (Pala), 29. Pacas (Fárský), 38. A. Pilch (Pala, Říman) – 2. Černický (Král), 14. Kohoutek (Bureš), 22. Novotný (Zaplatílek, Kohoutek). Rozhodčí: Polášek, Zbořil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 109.

Karviná: Smolka, Parastatidis – Procházka, Regec, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Růžička, Říman, Čapka, Diviš, Fárský, Kalus, Kamenský, Mikeš, Novák, Pacas, Pala, A. Pilch, Pořízek, M. Vašek.