Svěřenci hrajícího kouče Lumíra Rosůlka porazili Kladno 7:5, přičemž se museli popasovat s absencemi několika hráčů a hlavně gólmanskou stálicí Lukášem Smolkou.

Toho ale plnohodnotně zastoupil Alex Parastatidis. „Podržel nás. Je to mladý dorostenecký gólman. Jsem rád, že mu to vyšlo. Za góly, které obdržel, nemohl. Byl jsem na něj zvědav, jak se s tím popasuje, ale zvládl to,“ uznal Rosůlek a pochválil i další mladíky. „Jednu lajnu jsme museli vytvořit vyloženě jen z dorostenců, ale kluci hráli velmi dobře. Celý tým zaslouží pochvalu. Nic nevypustil, bojoval naplno,“ byl spokojen Rosůlek.

Kladno nepřijelo do Karviné v nejsilnějším složení, ale to neměli ani domácí. Překvapivě se však hrál výborný hokejbal s množstvím branek. Domácí neustále vedli. „To bylo fajn, nemuseli jsme dohánět, ale soupeř hrál opravdu dobře, nebojácně a nemohli jsme se od něj odtrhnout. Pokaždé dorovnal, ať to bylo na 2:2, nebo 3:3, nebo 5:5. Až jsem myslel, že se z toho položíme. Ale kluci to ustáli,“ poznamenal Rosůlek.

Na poslední dvě branky už kladenská „horečka džungle“ neodpověděla, a domácí tak mohli slavit zisk důležitých bodů. Do zimní přípravy se tak půjde zvesela. „Vždycky je lepší končit vítězně,“ potvrdil Rosůlek.

HbK Karviná – JF Kladno 7:5 (2:0, 2:2, 3:3) 

Karviná: Parastatidis – M. Mikeš, Pilch, Řehůřek, Regec, Sladký, Růžička – J. Rosůlek, Pala, Čapka – L. Rosůlek, Pacas, Diviš – T. Mikeš, Stromko, Kamenský.

Další informace v tištěném vydání Deníku, v příloze Region.