Ve třetím utkání v Prachaticích vyhráli 3:0, když se opírali o bezchybnou defenzivu a skvělého Smolku v bráně. „Měl svůj den, podržel nás. Objektivně musím uznat, že jsme měli i štěstí, domácí nám zazvonili na tyče, měli dost přesilovek, ale ustáli jsme to,“ oddechl si hrající kouč Karviné Lumír Rosůlek.

Vyzdvihl zodpovědný výkon celého mužstva. „Kluci plnili, co měli a hráli obětavě. To byl základ. Přestáli jsme prachatický tlak a pak sami začali být nebezpeční. Góly nám pomohly. Ten poslední jsme dali do prázdné, soupeř byl opravdu silný. Ale herně jsme měli v celé sérii navrch, takže postup je to zasloužený. Třetí utkání jsme si uhráli zkušeností,“ rekapituloval.

Rosůlek chválil soupeře

Slova chvály našel i pro prachatického nováčka soutěže. „Líbí se mi. Nejen herní stránkou věci, ale i celkovým prostředím. Areál mají nádherný, fanoušci jsou slyšet, povzbuzovali svůj tým a vytvořili pěknou kulisu. Fakt jsme si to proti nim užili, byl to kvalitní hokejbal. Je vidět, že to v Prachaticích žije,“ uznal Rosůlek.

Kéž by také karvinští hráči někdy na svých domácích zápasech zažili podobnou atmosféru, jakou poznali v Prachaticích. Tradiční klub zažívá letos podařenou sezonu a zasloužil by si to.

Podle Rosůlka připravily Prachatice jeho tým na semifinálovou sérii výborně. „Měli tam nějaké hokejisty, hráli silově, důrazně i rychle. Je to běhavý mančaft. Dobře jsme si zahráli,“ podotkl kouč HbK.

Jestliže Karvinští cestovali ve čtvrtfinále do Prachatic, tedy na jih Čech, tak tentokrát je čeká ještě delší štreka – až do západočeských Dobřan. „Chvíli si odpočineme a můžeme se připravovat na Dobřany. Ty budou asi hrát spíše zezadu a čekat, ale i ony jsou hokejbalový mančaft, takže se těšíme na podobnou kvalitu jako u Prachatic. Snad to bude zase pěkný hokejbal,“ přál by si Lumír Rosůlek.

Semifinálová série startuje o víkendu 28. a 29. dubna. V Karviné se bude hrát v sobotu 28. 4. od 17 hodin, a pak v neděli 29. 4. už od 10 hodin.

HBC Prachatice – HbK Karviná 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Konečný stav série: 0:3.

Karviná: Smolka (Parastatidis) – Růžička, Pilch, Zaremba, Liboska, Vašek, Sladký – J. Rosůlek, Pala, Pořízek – L. Rosůlek, Pacas, Diviš – T. Mikeš, Václavík, Konečný – Fárský.