Karvinští až do posledních vteřin bojovali o postup do play off. Proti favorizované Plzni doma odehráli velmi dobrý duel, prohráli však v prodloužení a v konečné tabulce skončili devátí, pouze o skóre za posledním postupujícím týmem, kterým bylo Kovo Praha.

O to víc Karvinské mrzí kontumace z úvodního kola sezony, kdy vybojovali bod na půdě pražského Kertu, o který však po následné kontumaci přišli. „Mrzí nás to, v play off bychom neměli co ztratit. Myslím, že bychom prošli daleko, za soupeře nás nikdo nechtěl. Nejen proto, že je k nám dlouhá cesta, ale také proto, že jsme nevyzpytatelný soupeř,“ uvedl hrající kouč hokejbalistů Lumír Rosůlek.

Karviné příliš nevyšla jarní část sezony, během níž poztrácela několikrát zbytečně body. „Nedá se říct, že bychom hráli špatně, ale bohužel se nám nedařilo a některé zápasy jsme si prohráli sami naší nezkušeností,“ uvědomoval si Rosůlek, kde Karvinou tlačila bota.

Play out se ruší

Hráči HbK už se připravovali na play out, to se ale nakonec nehrálo, a tak slaví rovnou záchranu. „Bylo by to zbytečné, Rakovník měl totiž málo bodů a nestačil by žádného soupeře dohnat,“ vysvětlil Rosůlek, který setrvání mezi elitou bere jako velký úspěch.

„Myslím si, že po letošním roce do extraligy patříme. Příští rok uděláme vše pro to, abychom se do play off konečně dostali. Soupeři k nám totiž už letos jezdili s tím, že to tady budou mít těžké,“ dodal Rosůlek, opora mužstva.

Hrající trenér HbK už také přemýšlí o složení kádru na příští extraligovou sezonu. „Doufám, že kluci, se kterými počítám, mě v tom nenechají. A jsou i nějaké plány, jak kádr rozšířit, tak doufám, že nám to vyjde,“ uzavřel.