Byl to ale boj. „Jejich taktika nám moc nechutná,“ uznal hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Po čtvrtfinálové sérii s Prachaticemi dal hráčům volno, pak už se ale Karvinští začali znovu svědomitě připravovat na další vrchol sezony. „Připravovali jsme se na ten dobřanský hokejbal a první utkání nám vyšlo. Do první třetiny jsme vletěli tak, že soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí,“ popisoval Rosůlek.

Aktivní hra plná střelby a kombinace vynesla domácím vedení 4:1. V dalším průběhu utkání už ale tolik branek nepadlo. Vlastně jen jedna.

„Problémy nám dělala naše vyloučení, bylo tam příliš mnoho faulů a dvouminutových trestů, kterými jsme se sami brzdili a to dostalo Dobřany do hry. Oni mají tu svou taktiku propracovanou, lobovali nás, dohrávali souboje, jen se divím, že na to, jaký máme zkušený mančaft, jsme si s tím nedovedli poradit a zbytečně se nechávali vylučovat,“ našel Rosůlek na výkonu svého týmu jedno velké negativum.

Karvinští tříštili síly i koncentraci v soubojích a v oplácení faulů, za což dostávali tresty. Zápas už ale dovedli do vítězného konce.

To druhé utkání už mělo zcela odlišný průběh. „Po první výhře jsme klasicky nastoupili jako mistři světa s tím, že se to nějak vyhraje. Takže jsme se z toho opět museli poučit, protože soupeř nás logicky potrestal,“ kroutil hlavou Rosůlek.

Dobře hrající Dobřany vedly 1:0 i 2:1, teprve od půlky zápasu se začala hra srovnávat a až v poslední třetině byli domácí lepší. „Museli jsme si o přestávce něco k našemu výkonu říct, protože tam zase byly fauly a vyloučení. Tohle by se nám proti silnějšímu soupeři, který přesilovky umí, nemuselo příště vyplatit,“ varuje Rosůlek.

Od druhé třetiny už domácí začali makat zase naplno, bojovali a tlačili se do brány. „Půl zápasu jsme hráli takový ťukes, který k ničemu nevedl. Chtěli jsme soupeře vymíchat a dávat to do prázdné. Takhle se ale v play off nehraje. Naopak bylo potřeba vyvinout tlak do brány jako v prvním utkání,“ osvětlil kouč HbK.

Od třetí části už to začalo nést ovoce a domácí otočili nepříznivý průběh. Nakonec vyhráli po boji 5:3. „Je třeba si do odvet na půdě soupeře vzít ponaučení. Především se nesmíme nechat vyprovokovat a neoslabovat mančaft vyloučeními. To bude základ. Doufám, že se dáme zdravotně dohromady, protože kvůli zraněním nám nedohráli Sladký, Řehůřek a Fárský. Jinak jsme v kompletním složení a nemáme se na co šetřit. Je to vrchol sezony a stojíme kousek od svého cíle. Dobřany ve své nové kryté hale letos ještě neprohrály, tak věřím, že my budeme první, kdo je tam porazí. Bude to ale nesmírně obtížné, u nás nehráli v nejsilnějším složení a doma se na nás určitě vyhecují,“ uvědomuje si Rosůlek.

VÝSLEDKY

HbK Karviná – Snack Dobřany 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

HbK Karviná – Snack Dobřany 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Stav série: 2:0.

Karviná: Smolko – Pilch, Růžička, Zaremba, Sladký, Vašek, Liboska, Kalus, M. Mikeš – J. Rosůlek, Pala, Pořízek – L. Rosůlek, Diviš, Luka – Řehůřek, Fárský, Pacas – T. Mikeš, Konečný, Regec – Novák, Stromko.