Spokojen je i hrající trenér Lumír Rosůlek, který mužstvu vtiskl pevný herní řád a zatím to hráčům klape.

Naposledy si doma poradili s mužstvem berounských Keltů. Vyhráli přesvědčivě 6:1.

„Myslím, že máme za sebou opravdu podařený zápas. Klukům se dařilo, hrálo se nahoru dolů, dobrý hokejbal. Měl jsem z toho opravdu dobrý pocit,“ uznal Rosůlek.

Karvinští soupeře nepodcenili a napravili týden staré domácí zaváhání s Dobřany. „Když hrajeme dvě utkání během víkendu, není lehké se zkoncentrovat na obě. Navíc jsme stále amatéři a některým klukům v takových případech docházejí síly. Spíše nám vyhovuje jeden víkendový zápas, ale to se kvůli tomu divnému rozlosování děje málokdy,“ poznamenal Rosůlek.

Jeho svěřenci hráli v neděli s velkou chutí, nebýt gólmana soupeře, odvezli by si Kelti „desítku“.

A čím to, že si hokejbalisté udržují tak stabilní formu? „Zatím je to dáno i skladbou soupeřů. Neměli jsme ještě celky z popředí tabulky, ty přijdou na řadu až teď. A také si myslím, že jsme si poměrně rychle zvykli na nový plastový povrch. Máme rozhodně technické mužstvo, ti kluci to s míčkem umí a dávat si balonky rychle a přesně na hůl, to nám sedí,“ uvažoval trenér Karviné.

Jak dodal, když pak přijde přesná přihrávka skoro přes celé hřiště, je radost na nově položeném povrchu hrát. „Upřímně říkám, že jsme měli nejhorší hřiště v soutěži, možná i v republice. Popraskaný asfalt nám hru drobil, znepříjemňoval. Teď je to sto a jedna. I diváci, kteří nám chodí fandit, nám říkají, že z toho mají úplně jiný pocit,“ zaradoval se Lumír Rosůlek.

Nyní čeká jeho tým těžký venkovní výjezd Polička – Jungle Fever Kladno. „Tady nás to asi prověří hodně. Soupeři jsou silní, jsou to vlastně poslední finalisté soutěže. Přál bych si plnou sestavu, ale už teď vím, že se to z různých důvodů nepovede. Nevadí, budeme chtít uspět i tak,“ vyhlásil Rosůlek bodové plány.

HbK Karviná – Kelti Beroun 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Karviná: Smolka – Pilch, M. Mikeš, Růžička, Sladký, Vašek, Regec – J. Rosůlek, Pala, Říman – L. Rosůlek, Pacas, Diviš – Řehůřek, Novák, T. Mikeš – Kamenský, Čapka, Stromko.