Hrající trenér Lumír Rosůlek absolvoval s týmem jen první zápas na Plzeňsku, druhý už ne, protože jej čekaly zkoušky trenérské licence B. „Byli jsme poměrně dost oslabení, v útoku museli nastoupit obránci, do brány šel Tabášek a s sebou jsme vzali i dorostence Čapku," informoval Rosůlek o potížích s absencemi.

První zápas proti Třemošné bral jako splněnou povinnost. „Soupeři jsme prakticky nepůjčili míček, je oprávněně dole v tabulce. Byla to spíš taková plácaná a ne hokejbal," mávl rukou po vítězném utkání.

Daleko větší kvalitu měl zápas s kladenským týmem Jungle Fever, a to i přesto, že hráči Karviné do něj nenastupovali zcela fit. „Kluci údajně snědli nějaká zkažená vajíčka při snídani a během zápasu se to na nich začalo projevovat," ušklíbl se Rosůlek.

Utkání bylo vedeno ve vysokém tempu, po delší době narazili Karvinští na soupeře, který chtěl hrát hokejbal. „Bylo vidět, že to hráči soupeře umí. V týmu je dost borců, kteří prošli extraligovým Alpiqem Kladno, hrál se solidní hokejbal a ve třetí třetině nás domácí prostě uběhali. Jednak měli o lajnu víc, jednak některé kluky přepadly střevní potíže. S tím se špatně hraje," informoval Rosůlek.

Před jeho týmem jsou už jen tři závěrečné zápasy. „Potřebujeme z nich vytěžit maximum, abychom se posunuli ještě před Jindřichův Hradec. Pokud by to bylo možné, nejraději bychom na vedoucí Opavu narazili až ve finále. S tou je to vždy pěkný hokejbal. O víkendu nás čeká stěžejní zápas v Poličce, doufám, že se sejdeme v kompletním složení, je před námi opravdu mimořádně důležitý víkend," upozornil Lumír Rosůlek.

VÝSLEDKY
Tatran Třemošná – HbK Karviná 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Jungle Fever Kladno – HbK Karviná 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Karviná: Tabášek – Pilch, Mikeš, Vašek, Sladký, Čapka – Řehůřek, Pietrasz, Říman – L. Rosůlek, Pacas, Pořízek – Zaremba, Fárský, Liboska.