Po domácí porážce s Hradcem Králové vypadli Karvinští z osmičky pro play off. Na jaře získali ze tří zápasů jediný bod.

„Už před sezonou jsem říkal, že play off by byla třešnička na dortu, že hlavní je záchrana. Ale samozřejmě do té osmičky pořád chceme,“ říká hrající kouč karvinských hokejbalistů Lumír Rosůlek. „Stále musíme jít krok po kroku,“ nabádá k trpělivosti.

Karvinští se po prohrách s Mostem a Ústím nad Labem poprvé na jaře představili doma. Proti Hradci Králové jim však chyběly opory v čele s Pacasem a Fárským, v akci se neobjevil ani zraněný Luka, který přislíbil svou účast. „Ale prohráli jsme si to sami,“ nehledal Rosůlek výmluvy.

Domácí tým hrál sedmkrát v oslabení, na druhou stranu ale nedokázal využít dvojnásobnou početní výhodu. „Během té jsme je ani neohrozili,“ mrzelo hrajícího trenéra domácích.

Hosté vedli 2:0 a až pár vteřin před druhou sirénou snížil Jan Rosůlek. „Utekla nám první třetina, po které jsme v klidu mohli vést my,“ měl jasno Lumír Rosůlek. Hráči HbK však měli ještě celou třetinu na to, aby s výsledkem něco udělali.

Stáhli hru na dvě lajny, vypracovali si spoustu šancí, ale trefovali jen tyčky a břevna. „Nepřálo nám štěstíčko. Nebyli jsme horším týmem, hokejbalově jsme měli více ze hry i spoustu střel, ale bohužel jsme bez bodů,“ mrzelo Rosůlka.

Karvinští tak mají ze tří jarních zápasů jediný bod. „A to jsem jich chtěl sedm,“ říká Rosůlek. „Ale neházíme flintu do žita,“ hlásí odhodlaně. Jeho svěřenci nyní mají stejně bodů jako osmý Most, zároveň však mají o jeden odehraný zápas více.

HbK Karviná – HBC Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. J. Rosůlek (L. Rosůlek) – 11. Lux (Šimůnek), 23. Mitra (Černý). Rozhodčí: Ptáček – Synková. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 55.

Karviná: Smolka – Pilch, Konečný, Zaremba, Sladký, Liboska, Řehůřek – J. Rosůlek, Pala, Christov – Mikeš, L. Rosůlek, Frojda – Novák, Stromko, Regec – Dzik. Trenér: L. Rosůlek.