Svěřenci hrajícího kouče tak uspěli v přímém souboji o první čtyřku. „Byla to cenná výhra. Polička hrála výborně, ostře a důrazně, napadala nás. Kluci se ale vyhecovali a celou dobu vystupovali jako tým. Perfektně zachytal Smolka v bráně, celý mančaft to odjezdil a já byl s výkonem spokojen," uznal Lumír Rosůlek. „Pokud budeme hrát v play off takto, tak můžeme dojít daleko," dodal.

O výhře Karviné rozhodli svými trefami Pořízek a J. Rosůlek, ale hlavně zodpovědný výkon celého mužstva. „Dobře jsme našlápli už v první třetině, od toho se pak zápas odvíjel. Kluci zaskakovali jeden za druhého, dobře se doplňovali. Výsledek je těsný, ale naše výhra zasloužená. Polička opravdu nehrála špatně, ale šancí jsme si vytvořili víc my, nastřelili párkrát i brankovou konstrukci," vybavoval si Rosůlek.

Po výhře bylo stěžejní, aby ji hráči potvrdili i v následujícím utkání v Chlumci nad Cidlinou. Ten bojuje o záchranu a utkání s Karvinou pro něj bylo poslední možností, jak ještě oživit své naděje. „Chlumec nás docela překvapil. Nejen dobrou hrou, ale i zázemím. Moc nechápu, jak může být tak dole, proti nám podal opravdu velmi dobrý výkon," přiznal Rosůlek.

Domácí dokonce vedli a přinutili Karvinou, aby si „mákla". „Museli jsme otáčet, soupeř hodně kousal, a tak jediným problémem byli rozhodčí, kteří to moc nezvládli," mávl rukou karvinský trenér, který zaznamenal v utkání hattrick.

Nicméně jeho tým zápas zvládl a zajistil si s předstihem třetí místo v tabulce. Může skončit i druhý, pokud Polička v posledním utkání prohraje a Karviná porazí doma Brno. Hraje se v neděli ve 14.30 hodin. „Tam ale postavíme mladíky, abychom se dali před play off zdravotně do kupy," nastínil Rosůlek.

VÝSLEDKY

Kometa Polička – HbK Karviná 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Hubáček (Tobiáš, Holec) – 11. Pořízek (Pala), 15. J. Rosůlek (Frojda). Rozhodčí: Popelka, Vrba. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 58.

HbC Chlumec n. C. – HbK Karviná 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Horák (Masopust) – 26. L. Rosůlek (Pala), 29. L. Rosůlek (Pořízek, Vašek), 42. Pacas, 45. L. Rosůlek (Pořízek, Pacas). Rozhodčí: Karous, Řezníček. Vyloučení: 11:12. Bez využití. Diváci: 83.

Karviná: Smolka – Pilch, Frojda, Vašek, Sladký, Zaremba, Pacas – J. Rosůlek, Farský, Kubica – L. Rosůlek, Pala, Pořízek – Řehůřek, Pietrasz, Říman.