Semifinálová série I. ligy mezi mužstvy Karviné a Poličky bude pokračovat ještě o tomto víkendu. Hráči HbK totiž doma nevyhráli obě utkání, ale jen jedno. A protože první prohráli 3:5, museli v neděli odvracet hrozbu vyřazení.

„Já jsem to bohužel předpokládal, ale zároveň jsem věřil a věřím, že rozhodující utkání zvládneme," ukázal se jako prorok hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek. Tak uvidíme, jestli se jeho věštba vyplní i po víkendu.

Samotná utkání na betonovém hřišti u Střední průmyslové školy byla znovu rozdílná, podobně jako ve čtvrtfinále s Dobřany, ovšem jen podle průběhu hry. „U toho prohraného zápasu toho klukům moc vytknout nemohu. Bojovali, snažili se. Doplatili jsme na individuální chyby," přibližoval Rosůlek.

A možná také na nedisciplinovanost. Oslabení stálo domácí síly. „Škoda, že jsme ztratili dvoubrankové vedení. Měli jsme ho déle udržet, ale Polička bojovala a také hrála dobře. Vlastně obě utkání měla parametry play off. Nechyběly ani šarvátky," zasmál se Rosůlek.

Domácí prohráli sobotní zápas v poslední třetině, kdy inkasovali třikrát. Poslední gól obdrželi už do prázdné brány. „Tam už to bylo hop nebo trop. Museli jsme riskovat. Jak říkám, škoda ztráty vedení 2:0. Do té doby jsme předváděli kvalitní hokejbal a Polička víceméně čekala, kdy jí dáme třetího. To se ale nestalo a postupně se hosté dostali do hry," rekapituloval kouč Karviné.

Porážka v prvním utkání však Karvinské nezlomila. „Za to jsem hodně rád. Mančaft ukázal velkou morální sílu. Řekli jsme si, že nebudeme vyšilovat, přistoupili jsme k tomu maximálně zodpovědně a druhé domácí utkání už zvládli," pochvaloval si Lumír Rosůlek.

Karvinští znovu potvrdili, že když jim teče do bot, dokážou se neuvěřitelně semknout. „Druhý zápas měl odlišný průběh, tam jsme pro změnu prohrávali, ale kluci neskutečně bojovali. Vystupovali jsme jako tým, makali jeden za druhého. Po zranění se nám do sestavy vrátil Szotkowski a znamenal pro nás obrovské oživení. Celý tým šlapal do obrany perfektně a v útoku jsme dokázali Poličku třeba na deset minut uzamknout v jejím pásmu. Byl to povedený zápas," líbila se Rosůlkovi nedělní výhra i výkon týmu.

Do Poličky teď s sebou bere Rosůlek kompletní tým včetně mladého Paly, který se stal s Kert Parkem Praha mistrem republiky (spolu s dalším odchovancem Karviné Tomášem Wróblem). „Jede s námi zase Vláďa Luka, nic silnějšího tady momentálně dát dohromady nemůžeme. V Poličce to bude náročné, protože soupeř prokazuje velkou kvalitu, ale věřím klukům, že jsme schopni se dostat do finále," uzavřel své hodnocení Lumír Rosůlek.

VÝSLEDKY
HbK Karviná – Kometa Polička 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

HbK Karviná – Kometa Polička 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Karviná: Smolka – Pilch, Mikeš, Zaremba, Večírek, Sladký, Pacas – J. Rosůlek, Farský, Kubica – L. Rosůlek, Luka, Diviš – Řehůřek, Pietrasz, Říman – Szotkowski, Pořízek, Kalus.