Výprava 45 tanečních nadšenců - dětí, trenérů i rodičů z havířovské taneční školy Horizonty se v polovině října vypravila do švédského Örebra, kde proběhlo Mistrovství světa v disco dance.

Havířovské tanečnice soutěžily ve dvou disciplínách a z obou přivezly cenný kov. Velká formace se stala vicemistrem světa, malá skupina přivezla do Havířova rovnou zlato!

„Jednalo se o naši druhou účast na mistrovství světa za téměř čtyřicetiletou dobu fungování taneční školy a úplně první výjezd celé velké formace za hranice naší republiky, vzhledem k tomu, že mistrovství Evropy i světa často hostí právě Česká republika,“ přibližovala hlavní choreografka a šéftrenérka taneční školy Tereza Olšarová.

Malá skupina tanečníků od 8 do 11 let SuperKIDS získala světový titul!

Organizace celé čtyřdenní akce byla náročná a vyžadovala téměř tři měsíce příprav. „Ale stálo to za to," uvedla  s úsměvem.

Taneční škola Horizonty Havířov vezla do Švédska hned dvě želízka v ohni. Malou skupinu tanečníků od 8 do 11 let SuperKIDS, která na mistrovství Evropy získala čtvrté místo, a pak dětskou velkou formaci Lamas, která se pyšní titulem evropských šampionů pro letošní rok.

„S malou skupinou jsme si dali za cíl probojovat se do finále. Vždyť pro nás bylo už neuvěřitelné naše umístění na mistrovství Evropy. Vůbec jsme nepočítali s tím, že by se nám na mistrovství světa mohlo podařit získat jakoukoliv medaili, natož pak titul," neskrývala Tereza Olšarová překvapení.

Její svěřenkyně se v obrovské konkurenci neztratily. Bojovaly se skupinami z Dánska, Slovenska, Finska, Švédska, Bosny a Hercegoviny či Ruska a nezalekly se jich. Prodaly, co v nich je a umístění na stupních vítězů si vydobyly právem. A kromě toho i uznání soupeřek.

„O to emotivnější a krásnější bylo vyhlášení vítězů. Skutečnost, že jsme se stali mistry světa, nás všechny dojala. Slzy štěstí tekly proudem nejen ze strany tanečníků, ale i nás trenérek a rodičů," přibližovala okamžiky dojetí šéftrenérka taneční školy.

Následující den potvrdily mladé Havířovanky, že jsou světovou špičkou, když jejich dětská formace Lamas vybojovala pozici vicemistryň světa. „Nikdo z nás tomu dlouho nemohl uvěřit. Brali jsme výpravu do Švédska spíše jako výlet za novými zkušenostmi. Že se nám bude tak dařit, to snad nečekal nikdo ani ve snu,“ smála se Olšarová.

Pro Taneční školu Horizonty, která v příštím roce oslaví 40. výročí svého založení, jsou to první tituly z mistrovství světa v historii. „Je to jakási odměna pro děti i pro nás, že to snad děláme dobře. Kdo by se k nám chtěl připojit, má možnost. Až do konce října přibíráme nové tanečníky,“ prozradila Tereza Olšarová. Více informací naleznou případní zájemci na www.horizonty-havirov.cz nebo na facebooku.