Nejúspěšnější se na této soutěži stala malá skupina dětí do 11 let s choreografií SuperKIDS, která v konkurenci 14 soupeřů vybojovala zlatou příčku a stala se tak Mistrem České republiky pro rok 2017.

Taneční škola Horizonty vzorně reprezentovala na Světovém poháru v disco dance a disco freestyle.
Taneční škola Horizonty patří mezi světovou špičku

„Jedná se o úplně první mistrovský titul Horizontů v tomto druhu soutěží,“ uvedla šéftrenérka taneční školy Tereza Olšarová. „Na jaře roku 2017 se nám podařilo získat první extraligové tituly Mistra republiky v disco dance formacích a na podzim se nám štěstí přálo i v rámci malých skupin. Jsem na své svěřence neskutečně moc pyšná.“

Kromě zlaté medaile ze samotného MČR odjížděly tanečnice malé skupiny SuperKIDS ve složení Emilka Romaňáková, Verunka Kršková, Karolínka Kubenková, Karolínka Dudková, Klárka Uxová a Kačenka Trllová z Bohumína také se stříbrnou medailí z celorepublikového žebříčku celé podzimní tour. 

Taneční soubor Horizonty
Havířovské Horizonty slavily třicetileté jubileum

Úspěch v dětské věkové kategorii pokračoval i v duetech. V této disciplíně získaly titul Vicemistryň České republiky pro rok 2017 Emilka Romaňáková a Verunka Kršková, kterým se během celé podzimní tour povedl zlatý hattrick – a sice vyhrát všechny 3 podzimní extraligové soutěže. Z MČR si tak kromě stříbrné medaile odvážely i zlatou medaili z žebříčku. 

Posledním želízkem v ohni pro Horizonty byla sólistka Verunka Kršková, která se v žebříčku umístila na nádherném 2. místě a toto umístění se jí podařilo obhájit i na samotném Mistrovství republiky, odkud odvážela také stříbro a titul Vicemistryně České republiky pro rok 2017. 

Celovečerní taneční show Taneční školy Horizonty.
OBRAZEM: Taneční show plná temperamentu

„Taneční liga Czech Dance Masters je velmi náročná, téměř každý víkend po celý podzim se soutěží v rámci Moravy nebo celé České republiky, Mistrovství ČR je pak krásným a slavnostním vyvrcholením. Soutěž je rozdělená na zemskou ligu a extraligu, přičemž zemská liga probíhá v rámci Moravy a sbíráním bodů v žebříčku se tanečníci postupně šplhají několika výkonnostními třídami až do nejvyšší extraligy, kde se soutěží již v rámci celé České republiky mezi těmi nejlepšími“ vysvětluje Tereza Olšarová.

Horizonty letos v rámci podzimní taneční tour Czech Dance Masters 2017 překonaly vlastní rekord z minulých let a do Havířova připutovalo neuvěřitelných 40 medailí, z toho 14 extraligových.

 Taneční akademie TŠ Horizonty se konala v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově.
OBRAZEM: Akademie TŠ Horizonty okouzlila publikum