Během ledna odehráli pět zápasů, vyhráli přitom jediný. Naposledy si odvezli výprask z Ústí nad Labem a hazardují se svou pozicí v play off.

Naposledy Torpedo prohrálo s Petrovicemi a v Ústí si chtělo zlepšit náladu. Jenže ani tento duel havířovskému týmu vůbec nevyšel. Po devíti minutách prohrával už 0:4 a bylo prakticky po zápase.

„Jeli jsme už v šest ráno, ale cesta byla v pohodě, přijeli jsme včas a měli jsme hodně prostoru na přípravu,“ nechápal hororový úvod vedoucí hostujícího týmu Pavel Kotula.

Torpedo trápí marodka, někteří hráči nemohli nastoupit kvůli pracovním důvodům, i tak chtěl ale Havířov bodovat. „Jenže všude jsme pozdě, hrajeme bez nasazení a jen čekáme, že to půjde samo,“ kroutí hlavou vedoucí týmu.

Hosté věřili, že se po přestávce zvednou, místo toho ale dostali další tři góly. „Všechny padají jako přes kopírák. Chybí nám důraz, vepředu i vzadu,“ komentoval Kotula mizérii v řadách Torpeda.

Havířovští během necelých tří týdnů odehráli pět zápasů, ve fyzičce by ale vedoucí Torpeda problém nehledal. „Fyzičku máme perfektní. Ale problém je v hlavách a v přístupu hráčů,“ ví Kotula.

Exelsior tak ztratil s dalším týmem, který bojuje o co nejlepší místo v play off. Ústí je po výhře 8:2 čtvrté, zato Torpedo je už sedmé, o šest bodů zpět za svým víkendovým soupeřem. Náskok na pozice mimo vyřazovací boje má Havířov už jen šestibodový. „Musíme už zabrat, není na co čekat,“ burcuje vedoucí Havířova, který v sobotu míří na půdu posledního Náchodu. „Kdy jindy vyhrát než teď,“ uzavřel Kotula.

Florbal Ústí – Exelsior Havířov 8:2 (4:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Semerád, 5. Kolstrunk (Semerád), 6. Kopecký (Kolstrunk), 9. Kopecký (Kühnel), 21. Kopecký (Kolstrunk), 33. Janata (Netopilík), 36. Semerád (Kolstrunk), 56. Štorek (Miščík) – 42. Ošťádal (Filip), 57. Vilím (Šochman). Rozhodčí: Müller – Novosad. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 158.

Havířov: Jasiok (41. Funiok) – Kučera, Plášek, Šochman, Ošťádal – Kraus, Vilím, Tychtl – Filip, Kozlík, Feber – Bezděčík, Holeš, Kloza. Trenér: Plášek.