Baníkovci se ihned chopili iniciativy, výborně jim fungovala obrana a Brňané měli problém se přes ni prosadit. Sympaticky ale zkoušeli hru sedm na šest, kterou v minulé sezoně připomněla ligovým účastníkům právě Karviná.

„Ona to byla spíš z nouze ctnost, protože nám schází klasický pivot. Potřebovali jsme v útoku dostat Baník pod nějaký tlak. Chvílemi se to povedlo, většinou ale ne,“ uznal dvojnásobný mistr s Karvinou a nyní brněnský kouč Andrej Titkov, jehož tým se v ofenzivě trápí už delší dobu.

„Je to náš hlavní problém. Ani nepamatuji, kdy jsme naposledy dali třicet gólů (17. listopadu loňského roku – pozn. aut.). Osmnáct branek v Karviné je samozřejmě málo, ale stav kádru je momentálně takový, jaký je,“ poukázal na marodku uvnitř týmu. I proto nemohli Brňané předvést maximum své hry.

„Je mi líto, že jsme karvinským fanouškům nemohli ukázat víc. Určitě jsme totiž schopni předvést lepší výkon, ale nebyli jsme v plné síle. Víceméně se už připravujeme na play out. Máme ještě jedno domácí utkání s Lovosicemi a doufám, že se uzdraví aspoň někteří kluci, protože dva body nutně potřebujeme,“ dodal.

Karviná jasně vyhrála a už se vlastně připravuje na play off.

Michalisko šetřil opory, Čosik na lavičce

To domácí pojali zápas jako přípravu na boje o titul. Trenér Marek Michalisko prostřídal sestavu, pošetřil opory jako Brůnu, Nedomu či Zbránka a poslal do hry i další hráče.

„To byl záměr. Potřebujeme, aby se do herní pohody dostali i ostatní, méně vytěžovaní hráči. Musíme je zapojovat, protože i oni musí být na play off připraveni. Víme, že boje o medaile budou nesmírně náročné, a tohle jsou zápasy, kdy další kluci musí dostat šanci. V play off je budeme potřebovat. Počítáme s tím, že na jisté úseky hry naskočí a dají odpočinout klíčovým hráčům, kteří budou ve velkém zápřahu. Některé jsme dnes šetřili. Potřebujeme jít do play off zdraví,“ objasnil Michalisko.

Na lavičku už posadil rekonvalescenta Romana Čosika z Ukrajiny. „Brzy naskočí. Uvidíme, jestli to bude už v dalším utkání proti Dukle, anebo až v Lovosicích, ale šel dneska aspoň na lavičku, ať je s týmem. Proti Brnu jsme ho ještě nechtěli stavět, abychom zbytečně neriskovali,“ vysvětlil karvinský trenér.

Bez kalkulací

A jak vidí program posledních dvou zápasů? „Čekají nás Dukla a Lovosice. Chceme oba zápasy vyhrát a jít do play off v dobré náladě,“ má jasno Michalisko. Zvlášť poslední zápas v Lovosicích ale může rozhodovat o složení čtvrtfinálových účastníků, jsou si toho v Karviné vědomi? „Jistě, tam se může rozhodovat o postupu Lovosic či Zubří do play off. Pro domácí to bude klíčové utkání. Ale to není naše starost, my se díváme na sebe a na to, abychom šli do play off v herní pohodě a zdraví,“ poznamenal Michalisko.

Zároveň odmítl spekulace, že by si Karviná v závěrečném kole mohla „vybírat“ svého soupeře pro čtvrtfinále. „Bude to trochu zvláštní situace, ale my si protivníka určitě nevybíráme. Vůbec nekalkulujeme, kdo a s kým se utká, poněvadž to se nikdy nevyplácí,“ upozornil na známou pravdu kouč Baníku.

Baník Karviná – SKKP Brno 30:18 (15:8)

Sled: 1:0, 4:1, 6:3, 9:5, 12:6, 13:8, 15:10, 17:12, 22:13, 26:15, 28:17. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 2/2:1/0. Vyloučení: 3:2. Diváci: 914.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Jan Užek 8, Nantl 5, Solák 1, Mucha 2, Monczka 6/2, Plaček 1, Jiří Užek, Chudoba 3, Piatek 1, Zbránek 3, Nedoma, Brůna, Čosik. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Brna: Hlípala 6, Stein 4, Hastík 3.