Domácí naskočili do utkání v nejsilnější sestavě, tedy včetně extraligových hráčů Nolče, Diviše a Pomahače. Utkání bylo vyrovnané pouze prvních deset minut. Pak získali domácí převahu, fungovala jim obrana, za kterou dobře zachytal v úvodu Milan Wojcik a po něm i Jakub Pala. „Kluci proměňovali šance v útoku a skóre rychlo narůstalo v náš prospěch," pochvaloval si manažer MHK Marián Zielina.

Ani po přestávce Karvinští nepolevovali. Do druhé půle nastoupil do brány Daniel Nolč a také on držel svými zákroky spoluhráče. Díky tomu se domácím podařilo několik rychlých protiútoků, po nichž rezerva Litovle úplně odpadla. Díky většímu náskoku se pak na hřiště dostali i všichni ostatní hráči.

Vysoká výhra je pro tým povzbuzením do pohárového utkání, které čeká MHK už ve středu 28. září od 16.30 hodin na domácí palubovce proti extraligové Kopřivnici. Hraje se v hale MFK Karviná (na Kovoně).

MHK Karviná – Tatran Litovel B 34:21 (14:8)

MHK: Wojcik, Pala, Nolč – Pomahač 5, Pindej 4, Kawulok 2, Dudek 7/1, Csöllei 6, Čavrnoch 2, Diviš 3, Borový 3, Seriš 2, Vančo.