Vítězství nad tradičním rivalem je o to cennější, že jej dosáhli bez svého špílmachra Michala Brůny a taktéž potrestaného Tymoteusze Piatka.

„Musím před kluky smeknout, hlavně před těmi méně vytěžovanými. Teď za nimi šla odpovědnost a oni se s tím popasovali skvěle. Je to velké povzbuzení před play off. Jsem na mužstvo hrdý,“ shrnul své dojmy trenér baníkovců Marek Michalisko.

Pro jeho svěřence se utkání nevyvíjelo vůbec dobře, vždyť Dukla vedla 10:5. „Důležité bylo, že jsme ještě do poločasu korigovali. Ten úvod nám utekl, zase jsme udělali dost technických chyb. Tenhle nešvar musíme do play off výrazně redukovat,“ uvědomuje si Michalisko.

Tvrdý a rychlý zápas s parametry play off pokračoval i po změně stran. Pražané byli celou dobu ve vedení a Karviná nemohla srovnat. Povedlo se jí to až v samém závěru, kdy dokonce otočila skóre ve svůj prospěch. Autorem rozhodující trefy byl Matěj Nantl.

„Jak se říká, že ta pravá házená se hraje až v posledních deseti minutách, tak my jsme si to dnes uhráli až v posledních pěti. Neskutečné,“ kroutil hlavou trenér HCB.

Podobně jako koncem ledna v Novém Veselí i ve středu hájil Baník nejtěsnější náskok při posledním útoku soupeře, a stejně jako proti Veselí se mu to povedlo. Střela domácího Kastnera se závěrečnou sirénou šla těsně vedle.

„Nápor na naši nervovou soustavu to byl obrovský. Ale to je dobře. Takovými zápasy kluci rostou, zvedá se jim sebevědomí. Dukla nás prvotřídně připravila na vyřazovací část, tohle už byl klasický playoffový zápas,“ uznal Michalisko.

I když jej oba body těšily, víc ho uspokojil způsob, jakým si Karvinští pro výhru došli. „Ani nemusím přehánět, ale víc si vážím toho, jak jsme to nakonec zvládli. Opravdu. Ty dva body jsou fajn, ale klidně bych je oželel. Podstatnější pro nás je, že jsme si ověřili, že umíme taková vypjatá a náročná utkání zvládat. Tyhle zápasy nás posunují. Už v Plzni, i přes prohru, se dala najít pozitiva. To všechno jsou neocenitelné zkušenosti pro mladé kluky, kteří je potřebují dostat pořádně do krve,“ vyprávěl trenér Karviné.

Ta se díky vítězství dotáhla v tabulce na do té doby vedoucí Plzeň, před sebou má však nesmírně náročné sobotní utkání s dalším tradičním rivalem – Zubřím. „Čekám podobně vypjatý a dramatický duel. Jak Dukla, tak Zubří hrají o osmičku, o samotné play off, a vždy proti nám hrají na maximum. Za takové zápasy proti kvalitním týmům jsem jedině rád,“ přeje si další herní růst svých hráčů Marek Michalisko.

Dukla Praha – Baník Karviná 27:28 (14:13)

Sled: 2:1, 6:3, 8:4, 10:5, 10:7, 12:8, 13:10, 16:13, 18:16, 21:18, 22:20, 24:21, 24:25, 27:27. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmičky: 2/2:2/1. Vyloučení: 6:6. Diváci: 150.

Nejvíce branek Dukly: Reichl 7, Blecha a Kastner po 6.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Jan Užek 6, Chudoba 5, Nantl 2, Zbránek 4, Solák 3, Nedoma 2, Jiří Užek, Růža, Zamarski, Mucha, Noworyta, Plaček, Monczka 6/1. Trenér: Michalisko.