„Málokdo si uvědomuje, že důležitou roli hrají nohy a pohyb. To je v ping pongu základ,“ upozorňuje několikanásobný účastník paralympiády a český reprezentant z Havířova Ivan Karabec, který se udržuje i doma.

„Cvičím teď spíš za plotnou, ale samozřejmě se hýbu i tak,“ vtipkuje.

Než začne s klasickým tréninkem s pálkou a míčkem za stolem, věnuje se právě nohám. „Takové cviky jsem okoukal v Rakousku, používá je řada našich reprezentantů. Je to praktické, rozcvičíte se a je to zaměřené na dynamiku nohou,“ přibližuje Karabec.

Doleva, doprava, nahoru, dolů. „Jsou to stejné pohyby, které za pingpongovým stolem upotřebíte. Dostanete míček do strany, musíte být na nohou rychle u něj. Dostanete kraťas, zase musíte být na nohou včas u míčku,“ vysvětluje.

„Teď v době koronaviru mi stačí doma obývák. Obvykle si dávám tři série po několika opakováních, a to pak dá člověku i zabrat,“ směje se Karabec.

Kromě toho chodí i běhat. „Dávám si pět kilometrů doma za barákem, kde je takový lesík. Člověk se potřebuje udržovat,“ souhlasí.

A jaký vzkaz by dal na závěr všem čtenářům Deníku? „Pohyb, přátelé! Důležité je nesedět doma na zadku, neležet, ale hýbat se. Prospějete tím svému tělu a odpočine si i hlava,“ uzavírá.