Karvinští házenkáři mají i po druhém utkání Ligy mistrů na svém kontě nulu a nejspíše ji budou mít i po čtvrtečním duelu v Moskvě s Astrachaní, neboť Rusové Francouze porazili a v Barceloně podlehli jen o sedm branek. Svěřencům trenéra Jiřího Kekrta nevyšel ani druhý zápas skupiny A v Lize mistrů. Statečně se drželi i přes nepřízeň rakouských rozhodčích poločas, ale pak zase nasekali spoustu chyb v útočné fázi. Házená je v tomto ohledu dost specifická, protože vyspělá družstva dokáží technické chyby a zkažené útoky okamžitě trestat brankou na druhé straně. „Ano, je to dvousečná zbraň, protože když nedáme gól, kterým bychom se soupeři přiblížili, a naopak jej inkasujeme, brankový rozdíl pak narůstá,“ přitakal trenér Baníku Jiří Kekrt.

US Ivry – Baník OKD Karviná 32:22 (15:11)

Baník moc netáhl. Cestu do haly v Pařížské 13. ulici si našla jen tisícovka diváků. Karviná se v Ivry, klubu z pařížského předměstí, držela do 25. minuty. Bylo to něco podobného jako v utkání proti Barceloně, kde Baník držel krok rovněž 25 minut. Pak domácí odskočili na poločasový rozdíl čtyř branek a po přestávce už svůj náskok jen navyšovali. Bohužel hosté své pracně vydřené míče ztráceli po špatné střelbě nebo pokaženém útoku v nepřesných přihrávkách.

„Ten rozdíl je vizuálně velký, ale na hřišti tak markantní nevypadal. Jenže pořád dostáváme laciné góly po našich chybách a to nás sráží. Družstvo potřebuje ještě vyzrát,“ míní Kekrt. Asi rozhodující šňůra branek přišla právě po 25 minutách, kdy Baník inkasoval tři rychlé góly na 14:9, čímž se domácí uklidnili. „Jestli jsme se něčím připravili o lepší výsledek, pak to bylo neproměňováním vyložených šancí,“ uvedl manažer klubu Miroslav Pelech. „I když jsme pak v dalším průběhu ztráceli ještě víc, pořád se dalo s výsledkem něco dělat. Jenže jsme třeba během deseti sekund dvakrát ztratili míč a z brejku inkasovali. To je pak těžké,“ rozhazoval rukama Pelech.

Baník tedy nestačil na svého soupeře ani ve druhém kole Champions League. V čem je největší potíž? „Zásadní problém je jednoduché pojmenovat. Družstva soupeřů jsou prostě individuálně kvalitnější, jednotliví hráči jsou kvalitnější v individuálních činnostech, zvláště ve střelbě, čímž samozřejmě roste účinnost,“ pojmenoval gró karvinského problému Jiří Kekrt. Formulka, kterou vyslovil po zápase s Barcelonou, zůstává nadále v platnosti. „Pokud chcete v Lize mistrů něčeho dosáhnout, musíte systematicky budovat mužstvo tři, čtyři, možná pět let a postupně sbírat zkušenosti.

Ostatní soupeři v Lize mistrů to tak dělají, proto jsou úspěšní. Zní to sice pořád stejně, ale je to skutečně o zkušenostech,“ podotýká Kekrt. Karvinská výprava byla vedle toho značně nespokojena s výkonem dvojice rakouských arbitrů, která s Baníkem hlavně v prvním poločase vyváděla psí kusy. „Jsme značně nespokojeni,“ zdůraznil Kekrt. „Musíme se ještě pořádně podívat na video,“ dodal na toto téma Pelech.

Rozhodčí: Reisinger, Kaschütz (Rak.), sedmičky: 2/2:5/4, vyloučení: 7:4, diváci: 1 000.

Nejvíce branek Ivry: Abalo 8, Buchmann 7, Guilbert 5.

Karviná: Marjanović, Mrkva – Heinz 6, Plšek, Šulc, Petrovský, Mrózek, Indjić 6, Kuzo 4, Bednařík, Kieliba 1, Faith 2, Farkašovský 1, Korňan 2.

Trenér: Jiří Kekrt.