Pokud by se stolní tenisté řídili slovy z titulku tohoto článku, čekalo by je skvělé jaro. „Tak růžové to asi nebude, ale o play off se samozřejmě popereme,“ usmívá se trenér baníkovců Kamil Koutný.

K úsměvu měl důvod. Jeho svěřenci totiž uspěli jak v derby v Ostravě proti tamní TJ, tak na stolech Chebu. S oběma soupeři soupeří o elitní šestici.

„Tohle byly důležité zápasy. Zvládli jsme je a jsme ve hře. Nejbližší dva duely proti dalším tabulkovým sousedům už nám hodně napoví. Hrajeme totiž s Libercem a Hradcem. Když to zvládneme, máme slušné šance být v play off. Když ne, tak naše šance naopak spadnou hodně nízko. Pak už totiž nebude na kom ty body nahnat,“ dívá se do programu poslední třetiny základní části trenér Koutný.

Nyní si ale jeho tým může zaslouženě užívat radost z vítězství. Nejprve uspěli Havířované v Ostravě. Domácím scházeli mladí hráči Onderka a Martinko, čehož Baník mistrně využil. „Měli jsme trochu štěstí, protože soupeři chyběli ti dva šikovní mladíci. Místo nich hráli další kluci, na kterých jsme udělali body. David, který už od prosince neprohrál zápas, nás podržel a udělal bod proti Sadílkovi. Koblížek ho také porazil a bylo to. A také Bako zahrál dobře a ve třech setech ze čtyř se tahal s jedničkou soupeře Bindačem. Taktika nám vyšla,“ mnul si ruce Koutný.

Něco podobného se odehrálo na půdě Chebu, kde Havířov potřeboval znovu vyhrát. „Soupeři opět scházel důležitý hráč, a to ruský obranář Šapošnikov. Znovu jsme tedy poskládali sestavu tak, aby David uhrál body tam, kde bylo potřeba a on znovu nezklamal. Proti Treglerovi jsme si odbyli povinné prohry, ten patří k nejlepším hráčům celé ligy, ale uhráli jsme body na ostatních,“ byl spokojen Koutný.

Koblížek i Bako měli proti Květonovi a Žaloudíkovi velké šance na výhru a svou úlohu psychicky zvládli. Dobrá práce!

VÝSLEDKY

TJ Ostrava – Baník Havířov 1:4

Body: Bindač – Koblížek 2, David, Bako

SKST Cheb – Baník Havířov 2:4

Body: Tregler 2 – David 2, Koblížek, Bako