To, že se v klubu objevuje vedle Jakuba Hukla další Hukel není náhoda. Ján Hukel je totiž otcem havířovského smečaře, který do klubu přišel před dvěma lety.

Bývalý kouč Havířova Jaroslav Tomáš z Ostravy má totiž stále zdravotní problémy, a tak vedení shánělo náhradu. „V zásadě to vzniklo tak, že se Franta Horváth (předseda SKV Havířov – pozn. aut.) potkal v Bratislavě se synem a ptal se ho, jestli nemá nějaký tip na trenéra. A on doporučil mě," zasmál se Ján Hukel.

Nabídka přišla v polovině srpna a Hukla staršího neodradily ani každoroční problémy Havířova s přípravou, potažmo financemi, které vždy řádně zbrzdily začátek letní přípravy. „Havířov znám, protože jsem se chodil dívat na syna. Viděl jsem v podstatě skoro každý jeho zápas. Také vím, že loni začalo mužstvo hodně pozdě s přípravou a sezona pak podle toho i vypadala. Mužstvo brzdila souhra, chlapci to doháněli během sezony," začal Hukel.

„Nabídka přišla v době, kdy ještě byl prostor s týmem něco natrénovat. A já se prakticky celý život věnuji volejbalu, hrál jsem ho aktivně i trénoval, tak jsem si řekl, proč ne. Aspoň si vyzkouším českou ligu," říká Ján Hukel, pro něhož to bude premiéra v české nejvyšší soutěži.

Dosud pracoval na Slovensku u extraligových týmů, hlavně v Nitře, kde se věnoval mládeži a sbíral s ní i tituly. Tam vedl i syna. „V Nitře jsme to hodně stavěli na vlastních odchovancích, trénoval jsem tam kadety i juniory, za které hrával právě Jakub," zmiňuje.

Trénink havířovských volejbalistů pod vedením nového kouče Jána Hukla.

Teď je ale v Havířově a připravuje tým na lepší sezonu, než byla ta poslední. „Oproti ostatním celkům máme trochu skluz v přípravě, naštěstí ne tak velký jako loni. Nicméně tam je, takže v rámci přípravy to řešíme za pochodu. Momentálně pracujeme na herních činnostech jednotlivce, aby byli platní v našich herních systémech, které chceme v soutěži praktikovat. Těch několik dnů přípravy chybí, ale je třeba se s tím nějak vypořádat," říká Hukel.

On sám se zase musí vypořádat s přestavbou týmu, ale to už jsou příjemnější starosti. „V předminulé sezoně se to Havířovu trochu rozsypalo, když odešli dva blokaři (Srkal, Kotas) i diagonál Kramár. Ten by se ale snad mohl vrátit, což by pro nás bylo velmi dobré," uvažuje Ján Hukel.

Do mužstva se zabudovávají také dva Američané Smith a Klosterman. „Ti přišli fyzicky velmi dobře připraveni, takže celkově naše síla trochu vzroste. Kromě toho jsme ještě získali na blok mladého dvoumetrového Kutala a přišel rovněž Pospíšil, který se výhledově bude připravovat na post libera. Z toho týmu, který tady zbyl loni, odešel pouze smečař Holiš, jinak základ zůstal a s tím se už určitě dá dobře pracovat," ujistil nový havířovský trenér.