Svěřenec trenérů Romana Nevrly a Antonína Gašpara se kvalifikoval na vrchol domácí sezony jako jediný z karvinských borců a uspěl.

Ve vyřazovacím utkání porazil v tvrdé bitvě Samira Al-Duriho z Brna 5:0 na body, všech pět sudích tedy vidělo jasnou převahu karvinského boxera.

V semifinále si Jakub vyšlápl na opavského Roberta Grundzu, nad kterým zvítězil také zcela jednoznačně 5:0 na body. Soupeř byl jednou počítán.

„Kuba si tím otevřel cestu do finále, kde ho ale čekal velezkušený čtyřnásobný mistr republiky Miloš Beránek z Kroměříže,“ přiblížil trenér Roman Nevrla.

Klepek neměl co ztratit, v prvním kole to nebojácně zkusil a proti zkušenému soupeři to pořádně rozjel, ale přece jen šlo vidět, že Beránek je někde jinde. „Do druhé rundy jsme už Kubu raději nepustili. Nemělo smysl riskovat zranění,“ objasnil Nevrla.

Karviná po roce opět získala v některé z mládežnických kategorií medaili z českého mistrovství, a pokračuje tak v tradiční výchově talentů. Případní zájemci o tento olympijský sport se mohou hlásit na trénincích klubu, které probíhají na ZŠ Cihelní každé pondělí, středu a pátek od 16.45 hodin.