Ani brankáři HCB Jakubu Lefanovi se porážka s Frýdkem neskousávala dobře. „Týden se připravujeme na Vojtu Petrovského a on nám dá stejně šest gólů. Naštěstí jich nebylo devatenáct jako loni," poznamenal ironicky směrem k loňskému gólovému představení Petrovského ve vzájemném duelu.

Jakube, kdekdo čekal, že po výhře v Brně se už konečně chytíte…
To jsme čekali také. Ale šlo nám to jen první čtvrthodinu. Pak jsme odešli střelecky i herně.

Čím si špatný start do soutěže vysvětlit? Nesehraností?
Částečně asi taky, ale když se podíváte na naše výsledky, je z nich patrné, že nám chybí góly. Tudíž střelci. Před sezonou došlo k nějakým změnám a momentálně nejvíce pociťujeme absenci Radima Chudoby, který dával v průměru osm gólů na zápas. Snad ho někdo nahradí.

Ve Frýdku takový problém nemají. Mají Petrovského, Kichnera…
No právě. Kluci ve Frýdku si to dobře dávali, přitom jsme se na ně připravovali, speciálně na Vojtu Petrovského, kterého moc dobře známe. Prvních patnáct minut nebo kolik to bylo, to vycházelo perfektně, Vojta měl tři bloky a vypadalo to, že půjde střídat (smích). Pak se ale chytil a když nedával góly zrovna on, tak na sebe stahoval naše hráče a uvolňoval spoluhráče.

Trenér Hudeček nemohl být spokojen…
Ani se mu nedivím, když taktické přípravě věnuje tolik času a góly nám dávají nejnebezpečnější hráči soupeře.

Ztratit vedení o pět gólů ještě do poločasu, to pro vás asi byla rána. Co jste si říkali v kabině?
To utkání mělo vlastně podobný průběh jako se Zubřím. Tam jsme taky vedli o pět gólů a prohrávali už v poločase. Ještě jsme se hecovali, že to zkusíme. Ale bylo nám jasné, že nás trápí koncovka. Údernost na spojkách tam není a na 22 nebo 23 gólů nemůžete dneska vyhrávat. To byste museli mít superobranu. Když jsme dali třicítku Brnu, tak jsme hned vyhráli. Když branky nedáváme, máme problém.

Jsou čtyři kola a na kontě máte jen dva body. Byl v plánu i tenhle scénář?
Tak bych to nestavěl. Zatím je jen začátek a já čekám, že se zvedneme. Už teď do Jičína musíme jet s čistou hlavou a dosavadní bilanci nehrotit. Měli jsme i těžké soupeře, pak přijdou ti lehčí a může se to obrátit. Ostatně, loni měly Lovosice po sedmi kolech snad tři body, prohrály i s Litovlí a všichni jim prorokovali, že se nedostanou do play-off. A oni nakonec byli ve finále. Rádi se necháme inspirovat.