K účasti v play-off nakonec chyběly jeho svěřencům dva body. Ještě před posledním zápasem základní části se drželi havířovští volejbalisté na osmém místě, ale naději ztratili v závěrečném kole prohrou v Ostravě. Do vyřazovací části se místo nich podívají Benátky nad Jizerou.

Trenére, Ostrava vás bez problémů přehrála 3:0. Čím to bylo způsobeno?
Poslední utkání bylo ovlivněné zraněním klíčových hráčů. Do zápasu nemohl nastoupit první nahrávač Ivan Duda, který má potíže s rukou a od lékaře dostal zákaz hry. Ostatní hráče ke konci sezony také trápí malá zranění, takže jsme nemohli jít proti Ostravě naplno. Ta hrála v pohodovém tempu.

Tímto zápasem pro vás skončila extraligová sezona, do které jste šli s cílem postoupit do play-off. Jste zklamaní?
Cíl dostat se do play-off mají všechna družstva, my nejsme výjimkou. Prioritou pro nás ale bylo udržet extraligu, což se nám povedlo. To, že jsme se nedostali do play-off, je škoda, protože pro nás skončila soutěž celkem brzy. Máme ale za sebou spoustu dobrých zápasů. Není to pro nás taková tragédie.

Jak byste zhodnotil letošní sezonu?
Většinu utkání jsme odehráli dobře, ale bylo tam i pár takových, ve kterých jsme mohli předvést lepší výkon. Celkově převažují pozitivní pocity, protože jsme dokázali potrápit i mančafty ze špičky tabulky. Co nás v sezoně vyloženě brzdilo, byla absence většího finančního partnera, který by do týmu vnesl pohodu.

Co máte nyní v plánu?
Teď budeme mít pár dní volna a pak rozhodneme, co dále. Samozřejmě musíme stále trénovat, protože nám začnou volejbalové turnaje. Větší volno nastane až v létě.