To je panečku záskok. Volejbalistka Ostravy Kateřina Valková nahradila na přechodnou dobu v probíhající beachvolejbalové sezoně Dianu Žolnerčíkovou a spolu s Martinou Jakubšovou vyhrály o víkendu podnik Českého poháru v Brně.

Beachvolejbalistka BV Karviná v dospělé kategorii Martina Jakubšová se pro nadcházející tři měsíce musí obejít bez své stálé parťačky Diany Žolnerčíkové, která je po operaci ramene. „Hledali jsme a našli. Kačka v létě beach zkouší, jinak se věnuje šestkovému volejbalu. Do přípravy na písku naskočila letos později, protože byla na soustředění s reprezentací, ale stihly jsme absolvovat několik společných tréninkových jednotek s trenérem Michalem Bízou a šly do toho," popisovala hráčka BV Karviná Jakubšová.

Obě volejbalistky uspěly v konkurenci 42 párů z celé republiky. Scházely jen nejvýše postavené dvě dvojice, které reprezentovaly Česko na mistrovství Evropy ve Švýcarsku. „Myslím, že to pro všechny byl šok, i pro nás," smála se Jakubšová. „Jely jsme do Brna s cílem pořádně se sehrát a otestovat si spolu ostrý turnaj, abychom věděly, do čeho vůbec v nejbližších měsících půjdeme. Že to dopadlo takhle, nečekal snad nikdo," doplnila.

Spolu s Valkovou ve finále porazily úřadující halové mistryně republiky Šárku Nakládalovou s Hanou Skalníkovou. Nyní je čeká další série turnajů doma, ale i v zahraničí.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.