Honzo, získal jste dvě druhá a jedno třetí místo. Jak jste se svým vystoupením spokojen?
Velice, zvlášť proto, že jsem si po delší době užil pocit stát na bedně. V poslední době jsem se na tréninku snažil trochu víc, tak snad to šlo vidět.

Je v dorostu, kde plavete, větší konkurence?
To rozhodně. Přestoupil jsem tam předloni, a zatímco v žácích to šlo dobře, teď se s tím peru. Rozdíly mezi mnou a těmi nejlepšími jsou větší.

Máte nějaký recept na to, jak je dohnat?
Asi to chce víc trénovat, možná změnit životosprávu. Začal jsem také chodit do posilovny, abych nabral nějakou svalovou hmotu.

A máte vůbec v plánu nejlepší plavce své kategorie ještě dohnat? Nedostává už přednost třeba škola?
V plánu to mám, nebo se o to aspoň pokusím. Ale snažím se, abych neplaval ani ve škole (úsměv). Rád bych to měl vyvážené.

Jaký styl máte nejraději?
Určitě znak. Třeba motýlek, který je na trojboji hlavní disciplínou, není v rámci tréninku špatný, ale já preferuji znak. Jiné styly mi moc nesedí a pro mě je znak lepší než třeba kraul. Vyhovuje mi i z toho hlediska, že v něm mám šanci na lepší umístění.

Na karvinském trojboji jste plaval také hlavně znak?
Tam těch znakařských tratí moc není, plaval jsem jen padesátku.

Snažíte se plavat i něco jiného?
Když mi to časově vyhovuje, tak si na některých závodech vyzkouším i něco jiného, třeba kraul nebo polohovku jako o víkendu. Ale přednost dostává znak. Cítím v něm lepší šanci uspět na větších akcích, anebo se v něm dostat na republiku.

V klubu je vás, znakařských specialistů, víc?
Vlastně jen já a Michal Janík, ten je hodně dobrý, ale teď se spíš věnuje delším tratím.

Jak jste se vlastně k plavání dostal?
Začal jsem na doporučení lékařky (úsměv). Já jsem totiž strašně rychle rostl a pro zpevnění zad a vůbec celé postavy mi bylo plavání jednoznačně doporučeno. Takže jsem s ním vlastně začal proto, abych neměl zdravotní problémy.

Nějaké jiné sporty jste nezkoušel?
Ale ano, zkoušel jsem chvíli judo, ale u toho jsem dlouho nevydržel. Dělal jsem ho souběžně s plaváním a já se rychle rozhodl pro bazén.

Dáváte si v plavecké kariéře nějaké cíle?
Chtěl bych se ještě letos, možná i příští rok podívat na republiku a něco tam slušně zaplavat, ale pak už bude mít pomalu přednost škola. Rád bych se dostal na výšku, takže plavání mi asi poslouží už jen jako doplněk.