Karvinští fotbalisté se právě nacházejí uprostřed těžké série proti účastníkům evropských pohárů. Plzeň mají za sebou, před sebou naopak zítřejší zápas s Libercem (od 16.30 hodin) a poté jedou na Slavii. „Ale nebereme to tak, že bychom se z těchto zápasů automaticky smířili s nulou na našem kontě. Podívejte se, kde je třeba Zlín. Anebo Mladá Boleslav. Hraje skvěle a my tam vyhráli. A právě Liberec je momentálně zase dole. Kdepak, liga bude letos vyrovnaná jak nahoře v tabulce, tak dole. V každém utkání se dá bodovat. Čeká nás ještě napínavý ročník," předvídá gólman Jan Laštůvka, opora mezi karvinskými tyčemi.

V sobotu vás čeká Liberec, další pohárový účastník, aktuálně vlastně nejlepší z českých klubů v pohárové Evropě. Proti tomu ale hrajete doma. Budou vaše role jiné než v případě Plzně?
Podle mě ano. Doma se snad můžeme směle postavit komukoliv, diváci nám zatím vytvářejí fantastickou podporu. Budeme je hodně potřebovat nejen teď proti Liberci, ale hlavně v těch důležitějších zápasech, které nás doma ještě čekají. To, že se Liberci v lize aktuálně moc nedaří, nás nesmí mást. Mají velkou kvalitu a půjdou nahoru. Můžeme si jen přát, aby se nenastartoval zrovna na nás.

Jan Laštůvka (vpravo) věří, že v domácím prostředí je Karviná schopna čelit i silnému Liberci.Zdroj: ČTK

Za Liberec nyní hraje Milan Baroš, ikona ostravského Baníku. Jak se na něj těšíte?
Rád ho zase uvidím. Občas si spolu napíšeme, ale že bychom se před vzájemným zápasem nějak hecovali, to ne. To už ve svých letech snad ani nemáme zapotřebí (smích). Spíš se jako tým těšíme na atraktivního soupeře. A také se tak na něj připravujeme. Samozřejmě víme, že za Liberec hraje Bary, ale nepřipravujeme se na něj, nýbrž na celý Liberec. Fotbal je kolektivní hra a tak to i bereme.

Vy jste se jako spoluhráči potkali v Baníku v roce 2001. Jak na něj vzpomínáte?
My se potkávali už dříve na mládežnických výběrech a samozřejmě se známe i z reprezentace. Už tenkrát měl velkou formu a předpoklady stát se velkým hráčem, což se mu i podařilo. Všichni víme, že Bary má za sebou skvělou kariéru, kterou mu může leckdo závidět. Když je zdravý, je stále velice nebezpečným a platným hráčem pro svůj tým.

Mrzí vás jako gólmana počet obdržených branek, které už Karviná inkasovala?
Jako gólmana by mě to mrzet sice mohlo, ale jako člena týmu ne. Důležité jsou uhrané body. Aspoň je vidět, že Karviná je atraktivní ligový nováček a v našich zápasech branky padají (úsměv). Těch čistých kont sice mohlo být víc, respektive minimálně jedno (doma s Duklou, kdy Karviná inkasovala v úplném závěru – pozn. aut.), ale já osobně na to moc nehledím. Říkal jsem už dříve, že je pro mě podstatný jedině výsledek mužstva. Jsem v Karviné proto, abych pomáhal k bodům a ne, abych si tady vylepšoval osobní statistiky. Když vyhrajeme 3:2, potěší mě to mnohem víc, než když uhrajeme remízu 0:0.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.