S národním týmem by tak měl odcestovat k přípravnému dvojzápasu do Švýcarska a v osmadvaceti letech si tak zapsat svůj první reprezentační start. „Jsem rád, že je moje práce v klubu vidět a že si mě reprezentační trenéři všimli,“ těší se z příležitosti odchovanec házené v Bystřici pod Hostýnem.

Je to vaše první reprezentační pozvánka?

Já už jsem byl na jednom kempu v červnu, ale do zápasu jsem za reprezentaci ještě nenastoupil. Tak snad se to povede teď. Jedeme na pozici levého křídla sami dva s Kubou Hrstkou, ale nic není ještě hotovo. Na sraz nás jede osmnáct a do Švýcarska nás má jet jen sedmnáct. Ale i kdybych do Švýcarska nakonec nejel, jsem rád za každou příležitost v národním týmu, za každý trénink, kde se můžu něco přiučit od zkušenějších kluků, co hrají venku. A pořád je co se učit.

Může nominace do reprezentace pro vás znamenat jakýsi další postup v kariéře?

Jistě, každá taková zkušenost je přínosem. Co to bude znamenat do budoucna, to teprve uvidím. Je to otevřené.

Když se vrátíme trochu zpátky v čase - mohla být právě možnost nominace do reprezentace jedním z faktorů, že jste před časem kývl na nabídku extraligové Karviné a přestoupil právě tam?

Samozřejmě to hrálo svou roli. Když hrajete v týmu ze špice extraligy a nastupujete třeba v evropském poháru, tak jednak získáváte zkušenosti z těžkých zápasů a jste vyhranější, a jednak jste také víc vidět. V týmu se špičkovými ambicemi se hraje trošku jinak, musíte dodržovat taktiku a neberete všechno na sebe, jako když hrajete ve slabším družstvu. Takže i to sehrálo svou roli a jsem rád, že se to povedlo.

Házenkáře Karviné čekala perná šichta proti Dukle.
Házenkáři vydřeli výhru. I přes dvě červené
Hokejista Bostonu David Pastrňák (vpravo) překonává brankáře Anaheimu Ducks Johna Gibsona (vlevo).
Čtyři góly! Pastrňáka velebí celý Boston

Takže vás pozvánka reprezentačních trenérů potěšila…

To stoprocentně. Jsem za to opravdu rád, protože vidím, že práce v klubu, kterou odvádím, je nějak oceněna a že si mě trenéři všimli. Můžu se teď poprat o to, abych ve svých osmadvaceti letech reprezentoval naši zemi a to je určitě největším snem a cílem každého, kdo házenou dělá. Jen samotný fakt, že vůbec můžu zabojovat o to, abych se dostal na Euro, je další splněný sen.

Trenér Jan Filip řekl, že jedním z důvodů vaší pozvánky je skutečnost, že dokážete bránit na pětce..

Vzhledem k tomu, že v Karviné bráním i na pozici spojky, mohl bych třeba v obraně trochu zastoupit za nějakého střeďáka, který by si mohl v utkání odpočinout. Ale to se musí prokázat na trénincích a musím to potvrdit třeba i v zápasech.

Ivo Dudek

Fotbalistky Havířova (v tmavém) uspěly na půdě Zlína.
Fotbalistky vyhrály a zvládly i nehodu autobusu
Residomo Havířovská desítka se poběží popáté.
V neděli se poběží Havířovská desítka. Bude Maslák i Vabroušek