V prvním slalomu kontinentálního Far East Cupu v olympijské Hakubě vypadla ve druhém kole. Ve druhém slalomu skončila třetí, stejně jako druhý český reprezentant Kryštof Krýzl mezi muži.

Třetí příčka má tentokrát hodnotu 24,48 FIS bodu, to je o něco horší než nedávno ve Far East Cupu v Koreji. Vyhrála domácí Emi Hasegawa, která jezdí světový pohár, před finskou lyžařkou Merle Sopellaovou, která dokáže jezdit první desítku v Evropském poháru a vyhrála pondělní slalom.

V něm byla Pauláthová po prvním kole šestá. „Ale změklo to a měla jsem strach o nohu. Vypadla jsem v těžké bráně," komentovala první výsledek.

Už od Koreje totiž bojuje s bolavým kolenem. „Mám ho volné. Na tvrdším povrchu se to dá, ale v měkkém mě to tahá a bolí," vysvětluje. „Druhý závod jsem sjela silou vůle. Jsem ráda za bednu, i když jsem na holky přede mnou měla. Pro pocit z výsledku je tohle umístění důležité," dodala.

Celý český minitým se nyní přesunul do dalšího střediska Nozawa Onsen, kde jej čekají dva obří slalomy. A také zde se užívá japonských tradic. V místních hotelích, takzvaných rjókjanech, se spí na zemi… Snad zdejší proslulé prameny odplaví trápení z kolena.