TJ Ostrava B – ŠK Karviná 4:4

Již brzy po zahájení bylo jasné, že na druhé šachovnici se nepovedla partie domácímu Neumannovi a karvinský Mroziak soupeře brzy donutil vzdát. „Bohužel pro nás podobně nerozvážně jsem rozestavěl své figury já a partii jsem dlouho neudržel,“ poznamenal kapitán Karviné Lubomír  Zimniok.

Karvinští ale pokračovali v dobrých výkonech a vypadalo to, že by si z Ostravy mohli odvézt tři body za výhru. Uspěli Poloch i J. Sobek. Kapitán Ostravy Didi pak ale porazil Raszku a junior Štefaník zdolal karvinského náhradníka Zdeňka Zimnioka, takže bylo opět srovnáno.

Domácí se pak dostali do vedení 4:3, ale nová posila Karviné Foltyn udolal Oborného a oba soupeři se tak rozešli smírně.

Body: Hladík, Didi, Štefaník a Veselý po 1 – Poloch, Mroziak, J. Sobek a Foltyn po 1.

BŠŠ Frýdek-Místek C – Slavia Orlová B 5,5:2,5

Body: Štěpán, Frank, Kuchař a O. Nytra po 1, Stalmach, Gnojek a Vantuch po 0,5 – Šrámek 1, Zabystrzan, Sikora a P. Nytra po 0,5.

TŽ Třinec B – Slovan Havířov 5,5:2,5

„Začátek střetnutí se pro nás nevyvíjel špatně, protože remizovali Neděla, Kaminský a já,“ prozradil Deníku kapitán Slovanu Aleš Kubeczka. Pak měl Pacl proti Pilchovi skvěle rozehranou partii a stál jasně na výhru, útok na soupeřova krále ale nedotáhl a nakonec prohrál. „O vyrovnání stavu se ještě postaral Beran, ale to bylo z naší strany vše,“ uznal Kubeczka.

Body: Fargač, Tymrakiewicz, Sikora a Pilch po 1, L. Langner, Cupek a Kvíčala po 0,5 – Beran 1, Neděla, Kaminský a Kubeczka po 0,5.

Baník Havířov – Sokol Vrbno p. P. 2,5:5,5

Body: Sekáč a Funiok po 1, Dobrovolský 0,5 – Luch, Vaněk, Tustanowski, Janyška a Pán po 1, Stachowiak 0,5.

Oldřich Horák