Začátkem listopadu se v Ostravě uskutečnil krajský přebor benjamínků. Pro tuto věkovou kategorii je to nejvyšší soutěž. Zúčastnily se ho dvě judistky oddílu a obě si vybojovaly medaile. Viktorie Jurčíková zlatou, čímž se stala krajskou přebornicí, Zuzana Przybylová pak přidala bronz. Ve své váze se prala i s kluky.

Adam Vosáhlo se zase pral na mistrovství ČR dorostenců a vybojoval v těžké konkurenci hezké sedmé místo. „Je to jeho první rok v dorostu, to je pokaždé velmi náročné a ne každý ten přechod zvládne. Adamovo sedmé místo je úspěch,“ ujistil předseda karvinského juda Karel Štefánik.

Velkým listopadovým závodem byla pro Baník i Velká cena Karviné, kterou oddíl sám pořádal. O akci Deník informoval, tak jenom stručně. Jednalo se o druhý ročník a zúčastnilo se ho 150 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Judisté Baníku Karviná vybojovali 10 medailí. Dvě zlaté získal Filip Durčák (starší žáci, dorostenci - poslední rok se mohou starší žáci prát i za dorost). Další zlaté medaile přidali Adam Vosáhlo a Adam Przybyla. Na druhém místě ve své váhové kategorii byl Jan Babič. Hned pět bronzových medailí si vybojovali mladší žák Adam Krňávek, starší žáci Viktorie Mžyková a Tomáš Gančarčík a dorostenci Kateřina Durčáková a Kamil Zolich.

První prosincovou sobotu se konal v Karviné Mikulášský turnaj. Jeho součástí bylo také mistrovství Moravy masters. I zde se judisté Baníku dočkali deseti medailí. První ve své kategorii byl starší žák Jan Babič. O dalších sedm medailí se postarali vítězná Viktorie Jurčíková, druzí Veronika Novotná a Václav Musiolek, a třetí Adam a Martin Krňávkovi, Jan Bielek a Matěj Pustay. Zbývající medaile jsou ze soutěže masters a patří Karlu Štefánikovi za druhé a Bronislavu Suscikovi za třetí místo.

Čtyři nejmladší judisté klubu odjeli v prosinci také do Prahy, kde se konalo Randori koťat. Někteří z nich si stoupli na závodní tatami vůbec poprvé v kariéře. Také tyto závody byly ve znamení Mikuláše, který spolu s andělem a čertem přišel nejmenší judisty pozdravit. Z hlavního města si všichni baníkovci dovezli medaile. První místa si poctivě vybojovali Fabio Wala, Daniel Rusnák a Viktorie Jurčíková, krásné druhé místo se povedlo i Martinu Krňávkovi. „Měli jsme také to štěstí, že jsme mohli hromadně u obrovské televize sledovat finálový zápas Lukáše Krpálka na turnaji nejvyšší kategorie v Tokiu, což bylo pro děti nejen zážitkové, ale motivační k zápasení,“ uvedla jedna z trenérek dětí Inna Indráková.

Poslední akcí roku byl pro baníkovce Pohár starosty Dobré. Účastnilo se jej jedenáct závodníků z Karviné a ti domů dovezli hned devět medailí. Absolutorium patří Filipu Durčákovi, který „zbouchal“ tři borce skoro o deset kilo těžší. Další prvenství získaly judistky Viktorie Mžyková a Viktorie Jurčíková, stříbrný byl Adam Przybyla. Zbývající medaile byly bronzové a získali je Erik Kunschke, Ján Bielek, Jan Babič, Martin Krňávek a Adam Paszek.

„S naším účinkováním v závěru roku, ale i po celou dobu kalendářního roku 2017 jsme celkem spokojení. Pořád je ale co zlepšovat," uzavřel s úsměvem předseda klubu Karel Štefánik.