„Že se mistrovství vůbec konalo, považujeme v této době za malý zázrak. Využili jsme toho a do Prahy nás odjelo hned sedm,“ přibližoval předseda karvinského klubu Karel Štefánik.

A trenéři karvinských dětí i zasloužilí judisté „na odpočinku“ byli velmi úspěšní. František Vlašic byl po operaci jen v roli trenéra, ale koučoval zdatně.

Hynek Koloničný se k judu vrátil po dlouhých letech. Pral se dobře a svým mnohem zkušenějším soupeřům to na tatami neulehčil. Skončil šestý ve váze do 90 kg.

I Ján Rusnák se po delší době vrátil k závodění, a i když to byl jeho teprve druhý turnaj po návratu, dokázal mistrovství ve své váze do 100 kilogramů vyhrát!

Podobně jako Miroslav Tamáš, už ostřílený závodník, jemuž moc času na trénink nezbývá, takže si svého výkonu a zlaté medaile ve váze do 81 kg hodně vážil.

Stejně jako Karel Štefánik bronzu, který vybojoval v téže váhové kategorii. „Poslední dva roky jsem se věnoval jen dětem a na trénink prostě při tom nemám čas,“ usmíval se Štefánik. Před mistrovstvím si střihl jen jeden cvičný trénink.

Bronislav Szuscik (do 73 kg) musel bohužel pro zranění z turnaje odstoupit, ale krásnou tečku za šampionátem udělala z pohledu Baníku dlouhodobá stálice na ženském tatami Inka Indráková.

V kategorii do 63 kilo se znovu stala mistryní republiky. „Je těžké pořád obhajovat titul, soupeřky se proti mě vždy snaží maximálně uspět, o to víc jsem za titul ráda,“ přiznala šťastná vítězka.

Na turnaji byli také zástupci MSK judo Karviná. Roman Bileczyk (nad 100 kg) bral stříbro, Jiří Feber ve váze do 73 kg také stříbro a Miroslav Huňař dotřetice také stříbro ve váze do 73 kg, jen ve věkově jiné kategorii.

Tomáš Kavalík z Českého Těšína skončil ve váze do 81 kg třetí.