V Hradci Králové nastoupil havířovský tým ve složení Jan Nedorost, Martin Hanzl, Kamil Kuzník, Miroslav Novák, Alexandr Jurečka a Vladimír Bydžovský. Toto družstvo je velmi mladé, když pouze dva borci jsou zkušenými matadory. Zbytek týmu je tvořen nadějnými a kvalitními juniory.

Havířované se na východě Čech ukázali v tom nejlepším světle. I když neobsadili váhovou kategorii do 73 kg, dokázali pod vedením trenéra Marcela Frenštátského všech pět zápasů vyhrát a zajistit si postup. Od počátku až do konce převáděli vynikající výkony, na které zástupci dalších týmů prostě neměli.

Do extraligy se vrací havířovský tým po dlouhých deseti letech.
„Je to takové malé jubileum. Naštěstí už se nebude prodlužovat. Před deseti roky jsme museli soutěž opustit kvůli finančním problémům. Nyní se vracíme tam, kam určitě patříme. Hodně našich závodníků startuje v nejvyšší soutěži formou hostování v Baníku Ostrava, což potvrzuje, že se tento sport v Havířově nadále dělá na vysoké úrovni,“ řekl vedoucí týmu Zdeněk Frenštátský. Ten věří, že Havířov nebude hrát v soutěži druhořadou roli, ale spíš naopak už nyní kuje plány na co nejlepší umístění. „Myslím si, že jsme schopni extraligu dokonce vyhrát. Když stáhneme z hostování všechny naše borce, což samozřejmě učiníme, tak budeme hodně silní. Navíc můžeme mít k dispozici nejlepší polské juniory, takže to nás může taky hodně posílit,“ dodal Frenštátský.

Hodně vrásek z tohoto kroku přidělali Havířované nechtěně ostravskému Baníku. V jeho dresu totiž zápasilo hned pět havířovských judistů, Michal Surý, Marcel Frenštátský, Přemysl Verner, Alexandr Jurečka, Martin Chrobák i Miroslav Tamáš se stěhují zpět a budou chtít s Havířovem pořádně rozvířit poklidné extraligové vody.