Po dalších dvou porážkách je jasné, že Karvinští se už vyloženě musí soustředit na to, aby se vyhnuli poslednímu místu a skončili po základní části alespoň předposlední. „Máme v týmu kvalitní hráče, jako jsou Krutina, Paršo, Michalička, Segeďa. To jsou borci, kteří již trénují nebo i hrají s muži, ale personální díra v ročníku 1996 se nyní plně projevuje," poznamenal jeden z karvinských trenérů Roman Hamrus.

SK UP Olomouc – Sokol Karviná 78:68 (37:27)

Doma v říjnu karvinští hráči dokázali Olomouc porazili o pět bodů, ale to byli kompletní ve dvanácti lidech. Nyní je situace jiná. „Bojovali jsme a dvakrát jsme stáhli náskok soupeře na minimum (28. minuta – 50:47 a 38. minuta – 71:66), na víc ale nebylo," otevřeně přiznal trenér juniorky Petr Šupol.

Největší rozdíl byl tradičně ve hře pod košem, kde měl navrch soupeř. Střídání obran zafungovalo vždy jen na krátkou chvíli.
Družstvo Sokola se alespoň dopustilo méně ztrát než v posledním kole a tradiční opory na perimetru i přes některé chyby podaly spíše nadprůměrný výkon (Paršo, Segeďa, Michalička i Krutina). „Dá se říct, že jsme se o lepší výsledek připravili sami hloupými chybami," dodal Šupol.

Karviná: Krutina 16, Stiborek 13, Paršo 13, Michalička 10, Segeďa 9, Neplech 4, Skácelík 3, Konderla, Michnik.

SAM BŠM Brno – Sokol Karviná 86:64 (34:33)

I Brňany doma Karvinští porazili a vyrovnaný průběh zápasu se konal i v Brně, alespoň v prvním poločase. Domácí byli posíleni o tři pendly z extraligy a na rozehrávce i křídlech převyšovali karvinské mladíky o hlavu. V poli byli spíše topornější a méně kreativnější, ale rozhodli opět pod košem.

Sokol si v první čtvrtce udržoval vedení, domácí sice otočili, ale hosté se jich pořád drželi. Po vyfaulování Krutiny s Michaličkou už to však nešlo. „Většina týmu podala vcelku dobrý výkon, bohužel pod košem je to prostě marnost. Za celý zápas jsme měli jen čtyři útočné doskoky, s tím se nedá vyhrát," uznal trenér Šupol.

Karviná: Krutina 16, Segeďa 15, Michalička 13, Skácelík 10, Paršo 10, Konderla, Michnik. Trenéři: P. Šupol a R. Hamrus.