„Můžeme říct, že ve druhé půlce sezony disponujeme jiným týmem. Už poslední výkon proti Novému Jičínu signalizoval nárůst kvality, nyní jsme soupeřům vrátili porážky a máme i lepší vzájemné zápasy. Tým se zvedl. Jednak se nám vrátili někteří zranění hráči, jednak do kádru zapadly nové posily z NH Ostrava Šotlík a Teixeira. Můžeme nyní rotovat více hráčů, důrazněji bránit celé utkání a nemusíme být ve stresu, že naše hlavní opory nedohrají do konce zápasu, je to prostě něco zcela jiného," pochvaloval si předseda karvinského klubu Roman Hamrus a vyjádřil naději, že s podobnými výkony junioři brzy opustí sestupové pásmo.

Sokol Karviná – Tesla Pardubice 83:63 (40:40)

Pro oba celky šlo o důležité utkání a bylo také vypjaté. Pardubice nastoupily s nižší a méně početnou sestavou, ale na perimetru měly rychlé hráče a skvělé střelce. První půle byla vyrovnaná, skvělé okamžiky měly oba celky, ale nevyvarovaly se ani slabších chvilek.

„Vedli jsme o devět, vypadalo to nadějně, ale po mezerách v obraně bylo zase srovnáno," poznamenal trenér karvinské juniorky Petr Sodomka, který pro druhý poločas změnil obranu z osobní na zónovou. Celoplošným zonpressem 2-2-1 domácí zcela rozvrátili útočnou hru Pardubic a ve třetí čtvrtce na soupeře vytvořili takový tlak, že v této fázi hry hosté zápas ztratili.

Karviná: Lepka 31, Šotlík 22, Segeďa 10, Pšenica 5, Michnik 4, Teixeira 4, J. Michalička 2, Gorgol 2, Betík 2, Zeman 1, Skácelík, Franek.

Junioři Sokola (v zeleném) se doma předvedli ve výborném světle.

Sokol Karviná – Sokol Josefov 102:64 (58:24)

Prvotním cílem bylo vrátit soupeři dvanáctibodovou prohru z listopadu, výsledkem však byla totální devastace Josefova, hlavně díky skvělému prvnímu poločasu.

Do stavu 38:22 se hosté ještě poměrně drželi, pak přišel obrovský nápor Sokola, podobně jako proti Pardubicím. Skvělý presink a po několika precizních přihrávkách Šotlíka a Lepky domácí rozvrátili obranu soupeře a najednou byl poločas o 34 bodů a tím pádem i výhra v kapse.

Karviná: Lepka 29, Šotlík 20, Teixeira 15, Pšenica 14, Segeďa 13, Zeman 5, Michnik 4, Franek 2, Betík, Skácelík, Gorgol. Trenér: Petr Sodomka.